Páté místo v okresním přeboru by se nemuselo zdát až tak špatné. Samotní hráči fotbalového mužstva Sokol Trojanovice I jsou ale při hodnocení sezony rozpačití.

Trojanovické mužstvo nemělo v době, kdy zasílalo odpovědi na dotazy Deníku, ustálený realizační tým, proto administrátor webu www.fotbaltrojanovice.cz  Břetislav Mazoch tlumočil odpovědi, které vypracoval kolektiv starších a zkušenějších hráčů.

„Nedá se říci, že bychom byli s minulou sezonou nějak převratně spokojeni, ale na druhou stranu ji nemůžeme hodnotit jako nevydařenou. V polovině sezony jsme doufali, že se z pátého místa ještě posuneme dopředu a pokusíme se víc promluvit do bojů o postup, ale to se nestalo, protože jsme bohužel nedokázali porazit soupeře, kteří byli v tabulce před námi. Konečným počtem bodů jsme sice překonali své dosavadní maximum z předešlých ročníků, ale přesto víme, že jsme mohli z uplynulé sezony vytěžit více," uvedli hráči ke zhodnocení sezony.

Přitom umístění mezi prvními pěti týmy tabulky si mužstvo stanovilo před uplynulou sezonou jako cíl. „Takže páté místo pro nás nakonec není velkým překvapením a víceméně jsme si v tomto splnili naše plány," pokračovali hráči Trojanovic v odpovědích na dotazy Deníku.

Za nejtěžší soupeře v minulém ročníku považovali Trojanovičtí mužstva Skotnice a Velkých Albrechtic. „Oba tyto týmy hrají hlavně bojovným stylem hry, který moc nesvědčí tomu našemu, spíše technickému, pojetí, a tak zápasy s těmito mužstvy patřily mezi ty nejnáročnější," zní vysvětlení.

Mužstvo Sokola Trojanovice bylo v době tvorby článku v poměrně složité situaci. Trenér Miroslav Janáč odešel kvůli zajímavé nabídce jinam a jeho nástupce se zatím ani nerýsoval. „Náhradu na trenérském postu zatím bohužel nemáme a vyhlídky nejsou nejlepší. Není tedy ještě úplně jasné, kdo tým v novém ročníku povede," potvrdili hráči informace Deníku.

Pro nastávající sezonu mají Trojanovičtí stejný cíl jako v minulé sezoně, ale uvědomují si, že to nebude jednoduché. „V nadcházející sezoně bude pravděpodobně sestupovat větší množství týmů, a navíc se soutěž s příchodem nováčků stala, podle našeho názoru, obtížnější. Přesto bychom se rádi znovu pohybovali mezi prvními pěti, ale víme, že to může být těžší úkol, než tomu bylo loni. Podle toho, jaký bude průběh jednotlivých zápasů, bychom proto mohli být spokojeni i s první polovinou tabulky," naznačili hráči Trojanovic.

O tom, že následující sezona nebude snadná, svědčí i skutečnost, že mužstvo kvůli pracovním záležitostem určitě opustí dva hráči základní sestavy. „V podstatě se snažíme o udržení kádru. Tým doplní pár dorostenců a hráči, kteří měli, nebo ještě mají, dlouhodobější zdravotní problémy. Soupiska týmu ale ještě není před začátkem sezony zcela uzavřena," tlumočil vzkaz hráčů trojanovického mužstva Břetislav Mazoch.