Úvodní kolo s hororovým scénářem

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ - Novojičínští fotbalisté vedli v 75. minutě úvodního divizního kola nad Petrovicemi 2:0, po závěrečném hvizdu však nakonec po porážce 2:3 nebrali ani bod.

10.8.2014

FK Nový Jičín – TJ Lokomotiva Petrovice 2:3Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Takhle si vstup do sezony 2014/2015 rozhodně nepředstavovali. Fotbalisté posíleného FK Nový Jičín měli proti Petrovicím našlápnuto ke třem bodům, ale dobře rozehraný duel nakonec ztratili v posledních patnácti minutách.

Novojičínské vedení nejprve během sedmi minut smazal střídající Hanusek a závěrečný knokaut si domácí dali v poslední minutě sami, když si Dittrichův centr srazil do vlastní branky stoper Malina.

Hrát proti Petrovicím pouze 75 minut, mohli se teď Novojičínští těšit z prvního tříbodového zisku v novém ročníku. Přestože bylo utkání vyrovnané a místy byli aktivnější hosté, těšili se Holubovi svěřenci z vedení 2:0 a směřovali k výhře.

Povedené střídání hostujícího kouče Čopjaka však zapříčinilo, že střídající Hanusek během sedmi minut srovnal stav zápasu na 2:2. „Udělali jsme hrubé chyby uprostřed obrany, kde nám dvakrát projeli jako nůž máslem, a tím pádem jsme přišli o vedení. Pak jsem si říkal, že musíme brát alespoň bod, protože každý bod se počítá, ale přišel nešťastný vlastní gól," kroutil po utkání hlavou domácí trenér Alois Holub.

Když už totiž zápas směřoval k remíze, přišel z levé strany centr hostujícího Dittricha a Malina si v obležení protihráčů srazil hlavou míč za záda bezmocného Šroma. „Vedení 2:0 se prostě nesmí pouštět. To je trestuhodné. Hráči si už asi mysleli, že je to hotové… Nevím.

Ale hraje se až do devadesáté minuty. Přišlo asi nějaké sebeuspokojení, hráči si mysleli, že už se nemůže nic stát, a to nás potrestalo. Každopádně si myslím, že je třeba se ještě sehrát, ale i tak si tým s tak zkušenými hráči musí dvoubrankové vedení pohlídat," uvedl po prohospodařeném závěru novojičínský lodivod.

V dalším kole cestují Novojičínští na horkou půdu Dolního Benešova. „Uvidíme, co vymyslíme, bude ale určitě zapotřebí udělat nějaké změny," má jasno Holub.

V táboře hostů bylo po utkání veselo. I když totiž Lokomotiva ztrácela v Novém Jičíně dvě branky, nepůsobila odevzdaným dojmem a nic nebalila. „Začali jsme špatně. Byl jsem zklamaný, že jsme dostali tak zbytečnou branku.

Kdyby to byla nějaká podařená akce, tak klobouk dolů. Ale byl to odražený míč z naší nevynucené chyby. Už spolu začínáme druhý rok a kluci už nějak vžívají ten systém, který chceme hrát. Tým jsme v létě vhodně doplnili čtyřmi hráči. Jsem mile překvapen a rád, že jsme tady vyhráli," řekl po vítězném utkání trenér Petrovic Miroslav Čopjak.

Divize, sk. E, 1. kolo
FK Nový Jičín – TJ Lokomotiva Petrovice 2:3 (1:0)
Branky: 10. Smolarčík, 66. R. Lokša – 75. a 82. Hanusek, 90. Malina vlastní. ŽK: Cigánek – Gill. Rozhodčí: Streit – Mojžíš, Kaloč. Diváci: 145

Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, Malina, Nippert, Kiss Farkas – Molnár, Švec, Cigánek, Švancer – Bajer (20. Neumann), Smolarčík (59. R. Lokša). Trenér: Alois Holub.
L. Petrovice: Hájek – Sporysz, Bajzáth, Gill, Reichl – Koutný (71. Ruisl), Hoffmann, Dittrich, Miko – Kubiena (87. Anastazovský), Ptáček (65. Hanusek). Trenér: Miroslav Čopjak.

Více se o utkání včetně rozhovoru s Petrem Cigánkem dočtete v pondělím vydání Novojičínského deníku.