Derby se neslo ve znamení opatrnosti. Oba celky nastoupily do zápasu s hlavním cílem neinkasovat. V prvním poločase si oba brankáři museli poradit jen se střelami dálky. Dvě domácí jedovky likvidoval v pohodě chytající Štěpán, domácí brankář moc příležitostí k vyniknutí neměl. Hrálo se totiž spíše ve středu pole a bojovalo se o každý míč. Hru okořenila řada osobních soubojů. Přesto měli domácí více ze hry a do střeleckého zakončení se dostávali poměrně často, leč bez úspěchu. V podobném duchu se nesl i druhý poločas. Přesto se jako první radovali hosté. Z ojedinělého brejku se prosadil Jahoda, který zužitkoval přihrávku Horáka – 0:1.

Domácí se začali tlačit ještě více před bránu Štěpána, hra na riziko však nechávala díry v obraně, kterou hosté dokonale využili. Další rychlý protiútok roměnil krásnou střelou do šibenice Nečas – 0:2. V 66. minutě zužitkoval Krása hlavou centr Michálka – 0:3. Kdo by si myslel, že je po utkání, mýlil se. Domácí i za velmi nepříznivého stavu dál poctivě zakládali útoky. V 70. minutě zahrával Farkaš rohový kop. Na ten si na přední tyči naskočil Bartoš a chladnokrevně poslal míč hlavou přesně k tyči – 1:3. Konec zápasu byl ve znamení dobývání pokutového území Valmezu, který každé zaváhání domácích využil k rychlému brejku. Ten poslední, v 83. minutě, proměnil opět Nečas.

Alois Holub (Nový Jičín): „Myslím, že rozhodující byl již první poločas. Zde jsme hráli kombinačně dobře a měli dostatek střeleckých příležitostí k tomu, abychom šli do vedení. Bohužel se tak nestalo. Ve druhé půli hosté využili rychlý protiútok a psychická pohoda hráčů šla dolů. Přesto hráči chtěli nadále hrát a tvořit hru. Hosté mají ve svémstředu hráče typu Nečase, který umí svou příležitost proměnit a dnes dal dvě branky. Je to o první brance, kterou potřebujeme dát my.“

Robert Blažko (Val.Meziříčí): „V prvním poločase se těžko hledal recept na systém soupeře. Ten prakticky v sedmi lidech nakopával míče dopředu. Ve druhé půli jsme více vsadili na hru po krajích hřiště. Po úvodní brance jsme se uklidnili a začali hrát naši hru. Druhý poločas byl podle mého gusta, už tam bylo vidět, že některé akce máme již zažité.“

FK NOVÝ JIČÍN A – TJ VALAŠSKÉ MEZIŘÍČÍ 1:4 (0:0)

Branky: 70. Bartoš – 54. Jahoda, 59. a 83. Nečas, 66. Krása, ŽK: Kalich, Tobola, Hejdušek, Bajer, Jiří Hanzelka – Michálek, rozhodčí: Klima – Caletka, Vedral, diváci: 120

Nový Jičín: Hanus – Jiří Hanzelka, Hejdušek, Nippert, Farka – Tobola, Bajer, Kalich, Melčák (70. Lokša) – Gelnar, Bartoš. Trenér: Alois Holub

Val. Meziříčí: Štěpán – Brachánek, O. Malina, Krása, Michálek Macíček, Molnár, Jahoda (83. Bartecký), Nečas, Marek (81. Baroš) Horák (85. Kundrát). Trenér: Robert Blažko

Ostatní výsledky 12. kola: Havířov – Šumperk 2:0 (2:0), branky: 22. Sittek, 33. Lukan, ŽK: 3:3, 120 diváků. Lískovec – Orlová 1:4 (1:2), 9. Čerňák – 2. Krčmařík, 13. Kušnír, 74. Jonek, 78. vlastní (Klepek), ŽK: 1:1, 250 diváků. Mikulovice – Prostějov 1:1 (0:0), 83. Karakasidis – 89. Matula, ŽK: 3:5, 250 diváků. L. Petrovice – Dolní Benešov 3:0 (1:0), 35. Vlachovič, 64. Urban, 70. Škuta, ŽK: 0:1, 90 diváků. Mohelnice – Brumov 5:1 (1:0), 60. a 62. Masopust, 45. Krejčí, 56. Kuba, 87. Macák – 89. Naňák (penalta), ŽK: 1:3, 220 diváků. Slavičín – Krnov 0:1 (0:0), 80. Krčmařík, ŽK: 1:5, 100 diváků. Opava B – Kravaře 2:3 (1:1), 41. Schaffartzik, 75. J. Furik – 11. Mišanec, 60. Lokša, 77. Woznica, ŽK: 1:2, 350 diváků.

Los 13. kola, sobota 29. října, 14.00 Dolní Benešov – Mohelnice, Prostějov – Havířov, Orlová-Lutyně – Mikulovice, 14.30 Val. Meziříčí – Slavičín, neděle 30. října, 10.15 Brumov – Nový Jičín, 14.00 Kravaře – Petrovice, Šumperk – Opava B, Krnov – Lískovec