Dvojnásobný český mistr z Jistebníku se topí v krizi. Už osm utkání v řadě nedokázal zvítězit a krčí se na předposlední pozici v tabulce 1. futsalové ligy. „Padla na nás deka,“ připustil trenér CC Satum Czech Jistebník Radek Korený. Hlavu přesto nevěší. „Nedaří se nám. Kluci zapomněli vyhrávat. Je to v hlavách, herně to není až tak špatné,“ dodal.

Do dnešního derby jdou oba týmy pro vítězství. Oba trenéři budou ale volit jinou taktiku. „Všechny týmy hrají zezadu a myslím, že dnes to nebude jiné,“ soudí trenér VŠB Ostrava Václav Svoboda. „Budeme hrát aktivně. Dnešní a sobotní utkání s Kladnem jsou pro nás klíčová a musíme v nich zvítězit,“ ví trenér Jistebníku Korený.

Oba týmy hrají o záchranu a radost z toho pochopitelně nemají. „O play off se už moc nebavíme. Teď nám jde o to udržet první ligu,“ odtušil Korený. „Ještě nikdy v historii na tom nebyl severomoravský futsal tak špatně,“ doplnil ho Svoboda.

Ostravští futsalisté si na Jistebník věří. „Už loni jsme rozhodující utkání na půdě Jistebníku zvládli (VŠB vyhrálo 3:2 a zajistilo si záchranu – pozn. aut.). Mohlo by to vyjít i nyní,“ věří Svoboda, podle nějž Jistebník oslabil především odchod Tomáše Sluky do Chrudimi. „Byl to jejich klíčový hráč. Každý tým někoho takového potřebuje,“ uvedl. S tím jistebnický trenér souhlasí. „Typ takového futsalisty, jakým Sluka je, nám opravdu schází. Tomáš je konstruktivní hráč s vynikající koncovkou,“ popsal Korený, který čeká na návrat kapitána Dušana Kašického. „Chybí nám. Máme hodně dělníků, ale nikoho kdo by dal hře řád a smysl. Děláme hrubé chyby, které nás stojí body,“ připustil Korený. Ten se i v tomto zápase bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného Víta Blažeje. Kádr VŠB Ostrava je kompletní, nastoupí i čerstvá posila z Mikesky Ostrava Dušan Halamíček.

Dnešní zápas 12. kola 1. futsalové ligy začíná v brušperské sportovní hale v 18 hodin a přímým přenosem ho bude přenášet kanál ČT4 Sport.