TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – TJ SPÁLOV 0:0

Výtečná návštěva dvou stovek diváků sledovala souboj druhého a třetího celku tabulky. Starý Jičín od začátku utkání marně dobýval velmi dobře pracující defenzivu Spálova, kterému znovu chyběla tentokráte pětice hráčů. Před brankářem Ambrožem bylo v první půli několikrát pořádně horko, ale bezbrankový stav přetrval do druhé půle. Do druhého dějství vletěl Vyhlídalův celek ještě s větším odhodláním, ale veliká šance z 51. minuty skončila po hlavičce jednoho z domácích těsně vedle.

Starý Jičín měl míč neustále ve své moci a Spálov, který na hrotu spoléhal na osamoceného Reného Ambrože, se do vážnějších šancí nedostával. Obrana hostů zablokovala v průběhu zápasu spoustu střel a domácí tak pokračovali v marném obléhání. V nervózním a rozkouskovaném závěru nepřineslo gól ani čtyřminutové nastavení a tak i když byl Starý Jičín v zápase lepší, na poctivý defenzivní výkon Bušinova týmu vyzrát nedokázal.

„Začátek vypadal slibně, ale bylo vidět, že hosté se soustředí především na obranu a do šancí jsme se tak dostávali pouze sporadicky. Měli jsme hodně standardek, ale bohužel jsme nebyli úspěšní. Hosté zahrozili až střelou v závěru zápasu, jinak byl Strnadel celý zápas úplně bez práce. Z naší strany tak spokojenost s remízou v žádném případě není," přiznal kouč Starého Jičína Tomáš Vyhlídal.

Rozhodčí: Tomšík – Kontoršikov, Tisovský.

Starý Jičín: Strnadel – Jurajda, Kreml, Šrom, P. Janovský (78. D. Janovský) – Holeňa (58. Hanzelka), Bajer, Petr, Podešva – Škrla, Čapka (58. Bartoň). Trenér: Vyhlídal

Spálov: T. Ambrož – Ondřej (84. Šíma), T. Chuděj, Anděl, Kostka – Maršálek, Zálešák, Klevar (91. Jurošek), Král, Boudný (59. Marszalek) – R. Ambrož. Trenér: Bušina

FC LIBHOŠŤ – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 1:1 (1:0)

Dnešní předehrávka 15. kola, 17.00: Hukvaldy - Mořkov

Jako první se dostal do šance hostující Slavoj, ale na centr Burgeta nedosáhl Dědík, jenž na podzim působil právě v Libhošti. Udeřilo ale na druhé straně, když domácí poslal do vedení v 9. minutě svým premiérovým gólem Chromečka, jenž zužitkoval centr, který před ním nestačil usměrnit Pojezdala. Vyrovnaný první poločas pak nabídl smutný závěr, když zůstal po souboji s jedním z hostů ležet na zemi domácí Krumpolc.

„Byl zbytečně a hlavně nevybíravým způsobem faulován. Nejsmutnější byl pohled na výsledek takového nic neřešícího zákroku. Ležící a zbytečně trpící hráč na sklonku své dlouholeté fotbalové kariéry, zlomenina a vykloubení nohy, nosítka a záchranka. A překvapením nakonec bylo, že viník za svůj čin viděl pouze žlutou," sdělil trenér FC Libhošť Miroslav Salač.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí, ale místo pojistky přišla vyrovnávací trefa, o kterou se v 65. minutě postaral proměněným trestným kopem Burget. „Ačkoliv bychom si zasloužili vyhrát, tak tentokrát ztráta bodů tolik nebolí, bolí jen ztráta fotbalisty a hlavně přístup rozhodčích při posuzování hrubých faulů. Chtěl by kluky pochválit, že pod tíhou prožitku, který zažili, se ve druhém poločase za spoluhráče neuchýlili k mstě a dojíždění osobních soubojů," doplnil Salač. Pro Jeseník se jednalo o osmý venkovní bod sezony.

„Hra byla v prvním poločase vyrovnaná a kaňkou prvního poločasu bylo zranění domácího hráče v souboji o míč, který musel být odvezen do nemocnice. Zraněnému hráči přejeme brzké uzdravení. S bodem z venku jsme spokojeni. V týdnu se přichystáme na Odry, se kterými hrajeme opět v mankovickém azylu," uvedl předseda fotbalového Jeseníku Libor Macháč.

B: 9. Chromečka – 65. Burget. Rozhodčí: Potiorek – Vojkovský, Závodný.

Libhošť: Martinovský– Symerský, Velart, Palička, Juřena– Krumpolc (42. Ištok), Lacina, Jachník, J. Čapka – Pojezdala, Chromečka (85. Šimíček). Trenér: Salač

Jeseník: Macháč – Štěpják, J. Goláň, Polónyi, P. David – Černoch, M. Goláň – Víznar, Burget, Rovenský (46. Vavřík) – Dědík (89. Meihack). Trenér: Takáč

TJ ODRY – FC VLČOVICE-MNIŠÍ 1:4 (0:4)

B: 55. Strempek – 18. a 45. Polášek, 3. J. Jalůvka, 24. Světlík. Rozhodčí: J. Vrána – Tomai, Pargač.

Odry: Mališ – Rybařík (33. Sedláček), Veselý (33. Žídek), Repta, Hurta – Z. Hrabovský (46. Strempek), P. Chuděj (70. Anděl), Bílý, Frais – Vidlák, Murín. Trenér: Stibůrek.

Vlčovice: Gajdušek – Lichnovský (80. Balatka), R. Jalůvka (53. L. Harabiš), Hrnčárek (25. Le), Velička, Slezák, Polášek, J. Jalůvka, Černošek, Světlík, Názalaník. Trenér: Svoboda.

TJ SOKOL KATEŘINICE – TJ SOKOL HUKVALDY 1:0 (1:0)

B: 29. Kocourek. ČK: 57. L. Tobiáš (H).

Rozhodčí: Porubek – Šafařík, Tvrdý.

Kateřinice: Kavka – M. Bittala (20. Kocourek), Janeček (85. Obsadný), Makúch, Brus – Koprajda, Marsina, T. Bittala, Jos. Tyleček – D. Lys, Polášek (89. L. Richter). Trenéři: Nagy a Jar. Tyleček.

Hukvaldy: Sasín – Ermis (79. Vrtný), Z. Velart, Hubeňák, L. Tobiáš – Albert (59. Mlčoch), Vicher, D. Šimíček, Gold – Holub (67. Teichman), A. Šimíček (67. M. Velart). Trenér: Kalich

FC KOPŘIVNICE – TJ SOKOL TICHÁ 3:1 (1:1)

B: 1. Petráš, 61. Košárek, 65. Hruška – 17. Fajčák. Rozhodčí: Fanc – Jurček, Chýlek.

Kopřivnice: Beňo – J. Okřesík, Hruška, Petráš, Kramoliš, Pala, Mička, Štěpán, P. Okřesík, Košárek, Fendrich. Střídali: Mocek, Chromečka, Kučera, Hanzelka. Trenér: Káňa.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, Dvořák – Zdarsa, Fajčák, M. Tománek, M. Vaněk (41. Houšťava) – Fojtík – O. Švrček, Suchomel. Trenér: Bača.

FC KOZLOVICE – TJ SOKOL BORDOVICE 3:0 (2:0)

B: 34. a 73. Harabiš, 4. Čuport. Rozhodčí: Beran – Čuba, Kret.

Kozlovice: Chlebek – Ermis, Prudký, Hruška – Piskoř, Bednář, Čuport, Najdek – Vyvial – Holub (81. F. Kocián), Jan Harabiš. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Bordovice: Turoň – P. Vaněk, Sosenka, Blažek, Geryk – Peťko, Raška, Holinei (57. M. Vaněk), Klos – Melčák, Hieke (79. Najvar). Trenér: Pítr.

TJ MOŘKOV – TJ JISTEBNÍK - nedohráno

HVĚZDY KOLA ***JAN HARABIŠ (Kozlovice)
Kozlovičtí, kteří neprohráli poslední tři utkání, moc dobře věděli, že v případě zaváhání by se jejich situace ještě více ztížila. Zasloužené vítězství v záchranářském duelu s Bordovicemi řídil nejzkušenější muž domácích, který dvěma zásahy pomohl ke třetí jarní výhře.

**LUKÁŠ KAVKA (Kateřinice)
Talentovaný gólman, který však v sezoně nenastupoval pravidelně a v té loňské působil také v dresu Bílovce, se výraznou měrou a velice dobrým výkonem zapříčinil o potřebné vítězství Kateřinic, který díky Kocourkově trefě udolaly Hukvaldy. Mladý brankář byl nejlepším hráčem domácích.

*LUKÁŠ POLÁŠEK (Vlčovice)
Svobodově celku o víkendu velice pomohly tři body z Oder, kde Vlčovice rozhodly o výhře už v prvním poločase, ve kterém domácí prohrávali už 0:4. Svou velmi dobrou jarní formu potvrdil právě ofenzivní fotbalista, jenž přispěl dvěma góly a celkem jich má na jaře na svém kontě již pět.

ČÍSLO TÝDNE: 3 Tolik červených karet stihly za poslední dvě kola posbírat o záchranu bojující Hukvaldy, které obě poslední utkání prohrály shodně 0:1.

Více na téma fotbalových zápasů novojičínských týmů se dočtete pravidelně každou středu v tištěném vydání Novojičínského deníku a v úterní příloze Region.