Proti nim se postavil zdatný soupeř, hrající I. futsalovou ligu, tým CC Satum Czech Jistebník. Šest hráčů jakubčovického týmu mělo v nohách fotbalový zápas, který dohrál tým Jakubčovic 30 minut před začátkem futsalového utkání.

Ovšem, únava z velkého fotbalu se na jakubčovických mladících nijak výrazně neprojevila. V řadách soupeře se ukázal reprezentant Blažej, který se po angažmá v Rusku a po dlouhodobém zranění, znovu vrátil do hry.

V úvodu utkání byl aktivnějším Jistebník, který si vypracoval několik neproměněných šancí. Baracuda příliš aktivní nebyla. Ovšem, v 9. minutě zápasu vystřelil Škopek, jeho střelu tečoval přímo do jistebnické brány David Molnár. Jakubčovice se tak překvapivě ujaly vedení 1:0.

Tento stav však netrval dlouho. Výborně hrající Blažej v dresu Jistebníku dal svůj první gól ve 14. minutě. V následujícím útoku Baracudy Blaževič přestřelil. Jakubčovice se soupeře nebály a trenér hostů si, 5 minut před koncem poločasu, vzal oddechový čas. Baracuda hrála stále aktivně, ale neproměnila ani jeden ze dvou pokutových kopů, které kopali Michálek a David Molnár.

V 18. minutě se opět trefil hostující Blažej. David Molnár si však následně, po neproměněné penaltě, spravil chuť a tvrdou střelou vyrovnal stav na poločasových 2:2. V úvodu druhého poločasu se z rychlého útoku trefil domácí ostrostřelec Michálek, avšak po chvíli se potřetí trefil neúnavný Blažej, a tak byl stav opět nerozhodný 3:3.

Po čtvrté brance Jistebníku, kterou dal ve 34. minutě Rodek, se domácí brankář Richter zapojil do hry, jako pátý hráč v poli. Dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby, po 5. faulu hostů, dal také svůj hattrick David Molnár z přímého kopu, 4:4.

Stav utkání se nezměnil ani po time outu hostů, a zápas pokračoval prodloužením, hraným na dvakrát pět minut. Oba týmy začaly opatrně, vědomy si vážnosti situace. Hráči Jistebníku působili nervózně, jelikož přeci jen měli být jednoznačnými favority utkání. V čase 41:38 vstřelil šťastnou branku domácích Škopek a jeho tým tak vedl 5:4.

Ještě šťastnějším však byl v závěru prodloužení kapitán hostí, Žiga, který necelých 5 vteřin před koncem vyrovnal na 5:5. Hráči tak nastoupili k pokutovým kopům. Kopalo se pět penalt na každé straně. Stav však stále nebyl rozhodnut, a tak se protočili všichni hráči a nakonec se kopalo jedenáct penalt na každé straně.

Z 11 střel se domácí radovali osmkrát, soupeř o jedenkrát více. Štěstí se usmálo na družstvo Jistebníku, jehož rozhodující pokutový kop proměnil Kašický.

Trenér Baracudy, Josef Molnár, byl se svými svěřenci spokojen: „Je vidět, že hrát umíme. V prvním poločase jsme byli lepší, celkově jsme pořád drželi krok a myslím, že jsme je překvapili,“ zhodnotil Molnár. Bojovnost hráčů domácích zdůraznil také hostující trenér, Stanislav Wonka.

„Soupeř nás určitě hodně překvapil. Má kvalitní tým. Nečekali jsme, že bude klást takový odpor. Bylo to pro nás překvapení, soupeř má svoji kvalitu. Byl to hrozně vyrovnaný zápas. Nemůžu říct, že jsme byli lepší nebo hroší, ale nakonec se asi ukázala vyzrálost v pokutových kopech.

Přece jen, naše zkušenosti byly větší. Blahopřeji soupeři, že odvedl hezký výkon a přeju mu hodně úspěchů. Kvalitních soupeřů je málo,“ ocenil Wonka.

Tatran Baracuda Jakubčovice – CC Satum Czech Jistebník 5:6 p. k. (2:2)
Branky: 9., 19. a 38. D. Molnár, 22. Michálek, 42. Škopek – 14., 18., 26. Blažej, 34. Rodek, 50. Žiga, rozhodující penalta Kašický

Jakubčovice: Richter, Jakubík – Anděl, Blaževič, Dresler, Kocmich T., Michálek, Molnár D., Molnár K., Šesták Jar., Škopek. Trenér Josef Molnár
Jistebník: Krayzel – Bílek, Blažej, Kašický, Nebor, Potůček, Rodek, Žiga. Trenér Stanislav Wonka

(dan)