Seminář je určen pro všechny trenéry mládežnické přípravky (starší 2003/2004 a mladší 2005/2006) s tím, že trenérský diplom není podmínkou. Vítáni jsou také rodiče, kteří napomáhají práci s mládeží.

„Smyslem celého projektu je dostat ligové trenéry a odborníky až do okresních úrovní, kde vlastně fotbal začíná. Tak aby trenéři věděli, jak a kde se mají obrátit, když chtějí zjisti nové věci o fotbale nebo nové metody tréninku. Přednášející trenéři znají veškeré nové trendy. Chceme tak ukázat směr nově začínajícím trenérům. Fotbal trénují většinou tatínkové nebo kluci, kteří končí s kariérou a těm chceme usnadnit cestu. Také bychom rádi zapojili nové lidi do komise mládeže," vyjádřil se člen výkonného výboru OFS Nový Jičín Lukáš Hapal.

Seminář začne prezentací manažer UČFT Jaromír Jarůšek, následovat bude teorie u videa a tabule. V tělocvičně pak budou k dispozici nejmladší fotbalisté z přípravky a známí trenéři budou vyučovat přímo v praxi. Vše pak uzavře závěrečná debata.

„Hlavním důvodem je zvýšit kvalitu trenérské úrovně u mládeže. Primárně se chceme zaměřit na mládež, ale neodmítáme jakékoliv zájemce. Do budoucna bychom chtěli udělat licenci B v okresním fotbalovém svazu. Fotbal na okresní úrovni dělají lidé především s láskou, dávají do toho své peníze, vozí kluky, a je třeba těmto lidem nějak pomoct nebo jim to alespoň usnadnit," uzavřel Lukáš Hapal.

PROGRAM SEMINÁŘE:

15.00 Prezentace (Jarůšek)
15.30 - -17.00 Teorie: „Analýza, prognóza, praxe." (Csaplár)
17.30 – 18.45 Praxe: „Fotbal hrou." (Csaplár, Lička, Pánik)
19.00 – 20.30 „Kulatý stůl." Diskuze s trenéry. (Csaplár, Lička, Pánik)
POZOR. Vstupné je zdarma, ale seminář je kapacitně omezen. Zájemci se musí co nejdříve hlásit na sekretariátu OFS na čísle 603 200 221 nebo na emailu fotbal.ofsnj@seznam.cz.
V příštím vydání týdeníku Region se dočtete co k celé akci říká prezident UČFT Verner Lička.