FC SMÍŠENÉ NC-LINE BÍLOVEC v. SKP LIKOP TŘINEC 5:7 (1:4)

Posledním, kdo vstupoval do čtvrtfinálové fáze, byl bílovecký tým FC Smíšené NC-Line, kterému se do cesty postavil Likop Třinec. Domácí do utkání nastoupili bez chybějícího Jana Šestáka a zraněného Ivana Zavřela. „Od prvních minut jsme se snažili soupeře důsledně napadat od poloviny hřiště. To se nám v celku dařilo, ale když Třinec rozehrál své kombinace, museli jsme se hodně snažit, abychom stíhali," prozradil trenér a předseda FC Smíšené 2003 Martin Šťastný. Po deseti minutách hry se po pohledné kombinaci Zapalače a Billa dostali domácí do nadějné šance, kterou však v poslední chvíli zhatil jeden z třineckých obránců.

Ve 13. minutě se po ukázkové akci prosadili první brankou hosté, ale domácí odpověď byla zásluhou Zapalačovy křížné rány blesková. Třinec pak během dvou minut z nacvičených standardních situací odskočil na 3:1. Ve 21. minutě se sám před brankářem zjevil Bill, ale svou šanci neproměnil. Čtvrtou trefu si hosté nechali až na samotný závěr první půle a devět vteřin před sirénou určili poločasový výsledek na 4:1.

Po změně stran přidal NC-Line na důrazu a pohybu a zásluhou druhé branky Zapalače snížil na 2:4. O pár minut později se po Nového pobídce neprosadil Mrkvica, ale díky Juříkovi Bílovec přece jenom snížil na rozdíl jediné branky. „V této části zápasu jsme dokázali třinecké zatlačit před jejich bránu. Ovšem také jsme zahodili tři vyložené šance a nedokázali soupeře dorazit a vyrovnat," smutnil domácí trenér Martin Šťastný.

Trest tak přišel ve 14. minutě, kdy Likop znovu po rohovém kopu zvýšil skóre na 5:3. Když pak z brejku neuspěl Nový, udeřili znovu hosté a přidali šestý gól. Půl minuty nato ale ještě zdramatizoval utkání Bill, který snižoval na 4:6. Když se pak neujaly šance Mrkvicy, Billa nebo Zapalače, navýšil Třinec stav zápasu už na 7:4. V závěru pak ještě upravil skóre svou druhou trefou v zápase Bill, který dal definitivní podobu výsledku 5:7. „V zápase se opět potvrdilo, že v plném složení hrajeme velice slušný futsal. Třinec sice jasně ukázal své kvality, hlavně v kombinacích, ale náš tým podal velice dobrý a bojovný výkon. Hlavně ve druhém poločase jsme dokázali druholigový tým přehrávat. Velice dobrý výkon podali všichni naši hráči. Opravdu je škoda neproměněných šancí," litoval Martin Šťastný.

Branky Bílovce: P. Zapalač 2, R. Bill 2, A. Juřík.

FC Smíšené NC-Line Bílovec: F. Sokol – R. Bill, P. Černoch, A. Juřík, V. Krajíček, D. Mrkvica, D. Nový, J. Pavlica, D. Šťastný, P. Zapalač. Trenér: Martin Šťastný