Zatímco prohra starších dorostenců byla v Přerově jednoznačná, mladší prohru o jedinou branku jen těžko skousávali, když museli čelit dvěma pokutovým kopům.

Starší dorost: Viktorie Přerov - FK Nový Jičín 6:0 (5:0)

Favorizovaný Přerov ukazoval od úvodních minut v čem, že je jeho největší síla. Domácí byli daleko důraznější v zakončení a už v poločase vedli 5:0. „Kluci chtěli hrát kombinační fotbal, ale bohužel se nám v některých fázích nevedlo. Také jsme nevyužili některé dobré šance, takže výsledek je pro nás dost krutý. Ale vítězství domácích je zasloužené," přiznal novojičínský trenér Jaromír Kvita.

FK Nový Jičín: Tichánek Indrák, Svobodník, Maňák, Pokorný P. Horák, Hrubý,Swiač, Žlebek Staněk, Pham. Trenéři: Merenda, Kvita.

Mladší dorost: Viktorie Přerov - FK Nový Jičín 3:2 (2:0)

Novojičínští, kteří bojují s marodkou, se postavili Přerovu, který se naopak bije o první místo v soutěži. První chyba přišla na hostující straně, kdy Ištok fauloval jednoho z domácích a Viktorie nabídnutou penaltou nepohrdla. Zanedlouho přidali domácí druhý gól, zatímco Kvitovi svěřenci své šance promarnili.

Druhý poločas byl však v jednoznačné režii Nového Jičína, ale bohužel také v moci rozhodčího. Po dvaceti minutách druhé půle už pak hosté zaslouženě snížili, ale brzy na to přidal svou druhou trefu Staněk, jenž tak vyrovnal na 2:2. To však neunesli domácí rádoby fanoušci, kteří začali útočit na hlavního rozhodčího, který vzápětí pískl druhou penaltu pro domácí. Ale za jaký faul, to snad viděl jen on sám. Liberda se však zaskvěl chyceným pokutovým kopem a pokračovalo se tak za nerozhodného stavu. Do konce zápasu chyběl deset minut a domácí, tlačeni hlavním sudím, se snažili o vítěznou trefu.

Ta nakonec přišla v 82. minutě (mladší dorost hraje 2 x 40 minut). Po hrubém faulu na brankáře Liberdu se domácím podařilo vsítit třetí gól. „Bohužel se tentokráte musím zmínit o rozhodčím, protože sám v kabině při podpisu zápisu přiznal, že chyboval. Cituji: Víte co by se stalo, kdybych jim nepomohl a co by se stalo, kdybych odpískal faul na brankáře? No asi bych neodjel, tak se nezlobte. Jak výstižné na toto utkání," uvedl trenér novojičínských mladíků Jaromír Kvita. Mladším dorostencům FK Nový Jičín patří momentálně devátá příčka.

Branky: Staněk 2.

FK Nový Jičín: Liberda Geryk (41. D. Horák), Ištok, Indrák, Kuman Kyselý, O. Horák, Staněk, Bartoň, Matouš Bátrla (41. Sitár). Trenéři: Merenda, Kvita. 

Starší dorost: MFK Vítkovice - Nový Jičín 0:3 (0:2)

Mladší dorost: MFK Vítkovice - Nový Jičín 6:1 (3:0)

Více o zápasech v Ostravě se dočtete v dalších dnech v tištěné verzi Novojičínského deníku.