Frustrovaný a naštvaný zamířil bez jediného slova po středečním utkání s Ústí nad Labem do kabiny. „Nemůžu mluvit,“ pronesl, když kráčel za trojicí rozhodčích, fulnecký kapitán a jeden z nejlepších hráčů v sezoně Tomáš Vajda (35 let). Dlouhé minuty se uklidňoval. Pak vyšel na čerstvý vzduch a začal duel rozebírat bez jakýchkoliv emocí.

Dá se říct, že jste se remízou s Ústím sami odstřihli v boji o postup?

Tak Opava prohrála taky, jen Příbram vyhrála, Slovácko vede. Je ale pravdou, že jsme měli vyhrát, měli jsme hodně šancí, jenže jsme je neproměnili. Bod je pro nás ztráta. Nevím jak to mám říct, někdo má v úmyslu nás poškodit, aspoň mi to tak připadá, protože třetí zápas hrajeme i proti rozhodčím a je to ostuda. Mají nás za nějakou vesnici, která nemůže postoupit do ligy a kdo to viděl… Nikdy jsem se na rozhodčí nevymlouval, ale dnes podal velmi slabý výkon.

Šancí na vstřelení minimálně vítězné branky jste ale měli dost. Čím to je, že vázne zakončení?

Klid v koncovce. Nemáme Smetanu, který dal na podzim sedm gólů. Bohužel. Dávají góly záložníci. Nemáme hrot, který by dával vítězné branky, někoho, na koho by se dalo spolehnout. Neříkám tím, že máme špatné útočníky, ale nemáme prostě jednoznačného střelce.

Další zápas hrajete na Julisce proti pražské Dukle a navíc před televizními kamerami. Může to něco udělat s méně zkušenými hráči?

Myslím, že nic to s kluky neudělá, to ani nevnímáte. Já už před televizníma kamerama hrál a někteří kluci taky, a snad to nebude problém. Ale Dukla se taky zachraňuje, tak nevím, co tam čeká nás.

Vy část hráčů z Dukly znáte, protože ještě vloni hráli v Jakubčovicích. Potkávali jste se tady na jednom hřišti. Bude to proto pro vás jiný než běžný druholigový zápas?

Hráli jsme s nima na podzim doma, porazili jsme je. Jim jde o všechno, nám jde o to, abychom dopadli co nejlépe, a budeme bojovat do posledního kola. Pro nás to bude normální zápas.