V pokračování moravskoslezské fotbalové divize žen, sk. B se kromě derby ve Stachovicích, kde hrála Lubina, zapojily do 14. kola také hráčky Štramberka, jež si ze hřiště vedoucího celku tabulky z Nových Sadů přivezly jedenáctigólový příděl. Fotbalisky Veřovic pak neuspěly proti dalšímu favoritovi soutěže a v Holešově prohrály 0:6.

Slavia Stachovice – Spartak Lubina 0:0

Hostující celek trenéra Rečky mohl jít do vedení hned v úvodu, ale velká šance Klečkové ani samostatná akce Markové góly neskončily. Příležitosti měli také domácí, ale hostující brankářka Petrová držela také nadále čisté konto. V závěru první půle měla gólovou možnost znovu Klečková, domácí obrana však opět odolala. Také po změně stran nebyla o brankové příležitosti nouze a hostující Spartak mohla v závěru poslat do vedení Küttnerová, jež však proti Vávrové neuspěla.

„Opět jsme doplatili na špatnou koncovku, což se nás drží už několik zápasů. Herně je to solidní, šancí míváme za zápas dostatek, jenže chybí klid a štěstí," konstatoval trenér fotbalistek Lubiny Pavel Rečka. Domácí Slavia tak nadále ztrácí na pátou Lubinu jediný bod.

„Druhý poločas začali hosté velkým tlakem. Po dvaceti minutách jsme hru srovnali a v závěru utkání jsme získali mírnou převahu. Nebezpečné protiútoky hostů se naší obraně, v čele s brankářkou, dařilo likvidovat," uvedla vedoucí družstva žen TJ Slavia Stachovice Lenka Sovová.

Kádr fotbalistek hostujícího Spartaku se přes zimu ještě více zúžil. „Oproti podzimní části nás opustily dvě hráčky, které se vrátily do Štramberku, takže se nám už tak úzký kádr ještě ztenčil. Z toho vyplývá, že sestava není stabilní a holky zaskakují, kde je zrovna třeba. I tak se ale hra, dle mého názoru, oproti podzimu lehce zlepšila. Holky se snaží více kombinovat a útočit. Je třeba zlomit střeleckou smůlu a zapracovat na bránění standardních situací, kvůli kterým jsme přišli o body v minulém zápase, a budu spokojen," zamýšlel se kouč Spartaku, jehož svěřenkyně hostí v neděli, v dalším derby, poslední Štramberk.

Stachovice: Vávrová – Pospíšilová, D. Petrů, Pavlíková, A. Petrů – Mičková, Halaštová, Víchová, Fabiánová – Vašutová, Mikundová (65. Kubánková). Vedoucí: Lenka Sovová.

Lubina: Petrová – Šmítová, Klempířová, Křížková, Kulišt´áková – Klečková, Kvitová, Zelenková, Macháčová – Marková, Küttnerová. Na střídačce byly k dispozici Najzarová, Šenková, Applová. Trenér: Pavel Rečka.

FK Nové Sady – Kotouč Štramberk 11:1 (5:1)

Štramberská děvčata odjížděla na horkou půdu lídra tabulky bez osmi hráček základní sestavy, když se k absencím na poslední chvíli přidala i kapitánka Michaela Davidová, jež se před odjezdem nešťastně zranila a místo na utkání odcestovala do nemocnice. „Družstvo tak doplnila mladá, začínající děvčata a dvě hostující hráčky z FC Olomouc," informoval vedoucí štramberského družstva žen Ladislav Slanina.

V úvodu se ještě tým trenéra Petráše držel, ale pouze do 13. minuty, v níž se Nové Sady dostaly do vedení, které postupně narostlo až do výše 5:0. Kotouč snížil tři minuty před odchodem do kabin zásluhou Tallové, ale více gólových radostí si hostující fotbalistky neužily. Po změně stran dal hostující trenér Petráš postupně příležitost všem hráčkám z lavičky a po hezkých akcích soupeř skóre navyšoval až na konečných 11:1.

Výhru favorita režírovala zkušená kapitánka Michaela Mokrušová, jež dala šest branek. „Začínáme v podstatě odznova. Ze základu zůstalo torzo a nové hráčky potřebují čas na získání herních zkušeností. Jsem však přesvědčen, že se z toho vůlí a poctivým přístupem všech děvčat časem dostaneme, a zejména netrpělivě očekáváme návrat zraněných hráček. Bohužel je to běh na dlouhou trať," vysvětlovat trenér štramberských fotbalistek Radek Petráš.

Branky: Mokrušová 6, Ganiecová 2, Lexová, Hrabalová, Kopečková – Tallová.

Štramberk: Kociánová – T. Davidová, Juráková, K. Švarcová, Radivojevičová – Čepová, Kundlová, Salvová, Salvetová – Tallová, Nedomová. Trenér: Radek Petráš.