Po třiceti minutách byl blízko brance stoper Nippert, ale po přízemním centru kmenového hráče Opavy Uvíry, orazítkoval břevno Hamplovy klece. „Od úvodu se hrál oboustranně kvalitní, ofenzivně laděný fotbal. Domácí se snažili dát úvodní branku, ovšem ze hry v podstatě nic neměli," uvedl k první půli trenér FK Nový Jičín Pavel Pumprla.

V 70. minutě ztratil Továrek na hranici pokutového území soupeře míč, Nový Jičín rychle zaútočil a Moravčík krásnou technickou střelou otevřel skóre. Novojičínští se však neradovali ani šedesát vteřin. O minutu později totiž centroval Němec na zadní tyč a Továrek hlavou vyrovnával na konečných 1:1.

„Druhý poločas to pokračovalo ve stejném tempu z obou stran. Opticky měli domácí navrch, ale my jsme si se vším dokázali poradit a po našich situacích jsme dokázali jít do zakončení. Po dobrém taktickém výkonu jsme nakonec bod udrželi. Jeli jsme si minimálně pro bod, ale mohlo to dopadnou i lépe, kdybychom déle udrželi vedení," hodnotil utkání Pumprla, jehož celek doma znovu přivítá lídra. Matušovičův Havířov totiž na čele nahradil Slavičín.

„Doma chceme hrát na vítězství a potvrdit bod z Opavy," má jasno kouč Nového Jičína. „Hrál se otevřený fotbal, k čemuž vydatnou měrou přispěl i soupeř, který nepřijel jen bránit, ale chtěl hrát. My jsme nepodali očekávaný výkon, dělali jsme chyby zejména v rozehrávce. Remíza odpovídá dění na trávníku," shrnul utkání trenér opavského béčeka Jan Hruška starší.

SFC OPAVA B - FK NOVÝ JIČÍN 1:1 (0:0)

Branky: 71. Továrek – 70. Moravčík. Diváci: 105.

Nový Jičín: Šrom – Hejdůšek, Malina, Nippert, Plešek – Uvíra (90. Urbanovský), Rybařík, Molnár, Kalich (78. Kiss Farkas) – Moravčík (85. Novotný), Bajer (65. Klimpar). Trenér: Pavel Pumprla.