Veřovice odjely z Petřvaldu s prázdnou

Petřvald na Moravě /FOTOGALERIE/ – Jedni za sebou měli šňůru tří porážek v řadě, druzí se vyhřívali na samotném čele I. A třídy, sk. B. Fotbalisté Petřvaldu se však doma vedoucím Veřovicím vzepřeli a díky povedenému zásahu stopera Martina Hýla brali po výhře 1:0 všechny body.

27.10.2014

TJ Petřvald na Moravě – AFC Veřovice 1:0Foto: DENÍK / Dalibor Tobola

Jediný gólový okamžik přišel ve 38. minutě, kdy akci středem hřiště načal Šarina, stoper Martin Hýl si narazil míč s Václavem Jarošem a nechytatelnou ranou, která s pomocí břevna skončila v síti, překonal Syptáka.

Druhou půli začal aktivněji hostující celek trenéra Štěpána. Satek nejprve prověřil Kotrbu ranou ze střední vzdálenosti a následně skončilo jeho sólo na rohu, ze kterého se však hostům vyrovnat nepodařilo.

Následovaly dvě příležitosti Kunce, ale domácí obrana udržela čisté konto až do závěrečného hvizdu.. „První poločas byl z naší strany špatný. Byli jsme bez důrazu v osobních soubojích. Soupeř hrál silově někdy až na hranici. Při gólu, který byl opravdu pěkný, jsme měli akci přerušit daleko dříve," litoval ztráty bodů lodivod Veřovic Ladislav Štěpán.

Petřvald tak přerušil sérii tří porážek v řadě. „V prvním poločase jsme možná měli o něco více ze hry. Ve druhém poločase se nám nepodařilo držet balón, soupeř vycítil šanci, přitlačil nás a hrozil hlavně po centrovaných míčích.

Bylo to zbytečně nervózní utkání. Je to sice utrápené vítězství, ale body jsou pro nás důležité," hodnotil duel trenér Petřvaldských Pavel Podveský, jehož tým cestuje v příštím kole do Frenštátu pod Radhoštěm.

I. A třída, sk. B
TJ Petřvald na Moravě – AFC Veřovice 1:0 (1:0)
Branka: 38. Martin Hýl. ŽK: M. Jaroš, Augustýnek, R. Huvar - Černoch, Adamec, Bartoň. Rozhodčí: Sopoliga – Dytková, Konderla. Diváci: 120

Petřvald: Kotrba – Kotek, M. Jaroš, Martin Hýl, Musil – Válek, Augustýnek (86. Noštinský), Šarina (70. Marek Hýl), R. Huvar – V. Jaroš (79. Mičaník), Malúš. Trenéři: Pavel Podveský a Jaroslav Tyleček
Veřovice: Sypták – M. Matúš, Černoch, Adamec, Švolba (68. Tyč) – Kunc, Satek, O. Matúš, Valošek – Košelík, Bartoň. Trenér: Ladislav Štěpán.

Více se o utkání dočtete v týdeníku Region, který, vzhledem ke státnímu svátku, vychází ve středečním vydání Novojičínského deníku.