Veřovické fotbalistky šly do vedení už v 7. minutě, ve které otevřela střelecký účet zápasu Saganová. Hostující celek trenéra Kvity však vyrovnal za pouhých pět minut, když se trefila Zelenková. Domácí hráčky si však v závěru první půle vzaly vedení nazpět a gól Fojtíkové znamenal opětovný náskok.

„Věděli jsme, že zápas ve Veřovicích bude náročný. Zase jsme nebyli důrazní od první minuty a opět se nám to vymstilo, když se domácí hráčky ujaly vedení. Sice se nám podařilo vyrovnat vcelku rychle, ale až na tři zajímavé situace jsme v první půli hráli špatně. Domácí hráčky více bojovaly a prostě více chtěly. My jsme byli pomalí a nedůrazní. Taky mě překvapilo, že i strašně nepřesní v kombinaci," vyjádřil se po derby trenér hostujícího Spartaku Jaromír Kvita.

Veřovice byly aktivnější i ve druhé pětačtyřicetiminutovce, což dokumentovala znovu Fojtíková, jež krátce před hodinou hry zvyšovala na 3:1. Lubina, pro kterou to bylo teprve čtvrté venkovní utkání v ročníku, poté zahrozila už jen sólem Klempířové, která však při zakončení neuspěla.

„Myslel jsem, že se do toho holky dostanou, protože máme vždy lepší druhou půli než první, ale teď to bylo jiné. Druhá půlka byl strašná, protože tolik nepřesností a nedůrazu jsem od holek ještě neviděl. Soupeř nás po právu potrestal třetím gólem. Prohráli jsme zaslouženě a Veřovicím gratuluji. Musíme dobře potrénovat na další těžké zápasy a vyhnat nervozitu z hlav holek," má jasno kouč Lubiny.

Fotbalistky štramberského Kotouče zažily povedený vstup do utkání, když už po pěti minutách vsítila vedoucí branku zápasu Nedomová. Domácí výběr trenérské dvojice Slanina, Milata pak dlouho držel těsný náskok, ale Slovan Ostrava si nakonec zpod Trúby odvážel plný bodový zisk. Ostravanky totiž čtvrt hodiny před koncem srovnaly z pokutového kopu, aby v 84. minutě dokonaly obrat, když si Štramberk vstřelil vlastní gól.

Všechny tři novojičínské zástupce v soutěži nyní čeká nedělní venkovní duel.

AFC VEŘOVICE – SPARTAK LUBINA 3:1 (2:1)
Branky: 39. a 56. Fojtíková, 7. Saganová – 12. Zelenková. Rozhodčí: Chýlek.

Veřovice: Juraniová – Rašková, Dobrozemská, Lošáková, Najvarová, Busková, Fojtíková, Košelíková. Pitelová, Saganová, Mališová. Na střídačce: Jančálková, Grygarová, Bačová, Hrbáčková, Žáková. Vedoucí: Z. Kocián.

Lubina: Petrová – Kulišťáková, Šenková, Klempířová, Šmítová. Klečková, Kvitová, Kütnerová, Najzarová, Marková, Applová. Na střídačce: Zelenková, Čeladníková, K. Kolářová, P. Kolářová, Krčmářová. Trenér: Kvita.

KOTOUČ ŠTRAMBERK – SLOVAN OSTRAVA 1:2 (1:0)
Branky: 5. Nedomová – 75. Urbančíková z pen., 84. vlastní. Rozhodčí: Galásek.

Štramberk: Kociánová – Židková, Křivánková, M. Davidová, Ulbrichová, Kvasničková, Salvetová, Švarcová, Nedomová, Karasová, Radivojevičová. Na střídačce: Juráková, Křivánková, Štěpánová, Bučková, Stolařová. Trenéři: F. Slanina a M. Milata. Vedoucí: E. Staff.

Zbylé výsledky 17. kola: Brušperk – Havířov 0:5, Český Těšín – Loděnice 1:1, Rožnov p. R. – Pržno 2:1, Vítkovice – Horní Bečva 5:0.

Z programu příštího 18. kola:Neděle 16. dubna, 11.00 Slovan Ostrava – Veřovice (Šištík), 15.00 Loděnice – Štramberk (Broskevič), 16.00 Brušperk – Lubina (Cieslar).