Tým okolo kapitána Košelíka začal zimní přípravu 13. ledna.

„Trénovali jsme třikrát týdně a využívali jsme jak tělocvičnu, kde jsme se věnovali výbušnosti a posilování, tak venkovní prostředí. První přípravné utkání v Rožnově bylo pro velké množství sněhu odloženo a ve všech ostatních zápasech jsme se bohužel potýkali s nedostatkem hráčů. Zimní příprava po stránce kvality nebyla tak špatná, ale s účastí to bylo bídné. Co se týče nemocí, tak příprava nikdy nebyla tak hrozná. Mimo to do toho měli kluci ještě futsal, hokej a útočník Bartoň je reprezentantem v běhu na lyžích, takže se připravoval na mistrovství světa ve švédském Falunu," vracel se do měsíců přípravy kouč veřovického AFC Ladislav Štěpán.

Příchody:- Hrivňák, O. Fojtík, Tyč (z dorostu).
Odchody:- nikdo

Generálku proti Bílovci museli Veřovičtí zrušit. „Mrzelo nás to, ale bohužel. Ještě v pátek nás bylo na tréninku dostatek, ale nakonec jsme to pro nemoc museli odvolat. Já jsem omarodil také a ležím dodnes. Do sezony tak jdeme s trochu poloviční přípravou," doplnil Štěpán. Seznam přípravných utkání AFC Veřovice: Valašské Meziříčí B 3:0, Zubří 2:3, Podlesí 2:1, Kopřivnice 3:0.

Fotbalisté zpod Javorníku přes zimu svůj kádr takřka nezměnili, když tým doplnili o trio vlastních dorostenců, jež po sezoně přecházejí do mužů. „Nikdo neodešel, akorát chtěl z pracovních a rodinných důvodů skončit Satek, ale ještě jsme ho snad nějak přemluvili. Chtěli jsme Křížka, který bydlí ve Veřovicích a je hráčem Nového Jičína, ale bohužel to nevyšlo, nakonec skončil v Kopřivnici," vysvětloval zkušený veřovický trenér.

Veřovice, o jejichž střelecké konto se v první polovině sezony zasloužili především útočníci Valošek (7) s Hankem (6), jež nastříleli 13 z 23 podzimích tref, nejdou do jara s přehnanými cíli.

„Jsem strašně rád, jak jsme sezonu rozjeli, ale velké cíle si nedáváme. Budeme to hrát s našimi kluky a postupně budeme do kádru doplňovat dorostence, kteří po jaru končí. V přípravě se dobře osvědčili. Naším cílem je skončit do šestého místa," uvádí na pravou míru Štěpán, jenž poukazuje na těžký los.

„Jsme sice druzí, ale dvanáctý celek má jen o devět bodů méně, což není moc. Hrajeme na úvod dvakrát venku, pak máme doma nepříjemné Raškovice a jedeme na derby do Frenštátu, takže stát se může všechno. Po sezoně se navíc chystáme na velkou akci, kdy budeme bourat už nevyhovující kabiny a bude se všechno dělat komplet nové. Vedení klubu dělá všechno pro to, aby to od toho konce června mělo hladký průběh, takže na podzim budeme hrát všechno venku nebo někde v okolí, což by bylo ve vyšší soutěži hodně složité," řekl závěrem Štěpán.

Jarní derby v I. A třídě, sk. B:

19. dubna, 16.00
Frenštát p. R. - Veřovice

23. května, 17.00
Veřovice - Petřvald n. M.

31. května, 17.00
Petřvald n. M. - Frenštát p. R.

Podzimní výsledky derby:

Veřovice - Frenštát p. R. 0:3

Petřvald n. M. - Veřovice 1:0

Frenštát p. R. - Petřvald n. M. 2:2