TJ Slavoj Jeseník nad Odrou – TJ EPO Frenštát pod Radhoštěm 2:1 (2:0)

Úvod zápasu byl v režii hostů. Již ve 2. minutě našel Žídek volného Vaverku, ale jeho pokus jesenický gólman Macháč lapil. Domácí se do prvního náznaku šance dostali až ve 12. minutě po centru Víznera, ale nic z toho nebylo. V 15. minutě přišly velké chvíle Frenštátských. Nejprve kopali přímí volný kop, ale nakonec jim nepomohl ani následný roh. Ve 25. minutě vystřelil z hranice velkého vápna hostující Košelík, ale míč orazítkoval pouze břevno. Od té chvíle začali být aktivnější Jeseničtí, kteří se po sérii rohů dočkali. Ve 28. minutě se k rohu Vojtka dostal Cverna a tečí o zem poslal domácí do vedení – 1:0. Aktivita domácích ještě vzrostla a odevzdaní hosté stopovali jeden útok za druhým. Ve 36. minutě přihrál Vojtko Janu Goláňovi, jenž zvýšil vedení svého týmu – 2:0. Přestože Frenštát předváděl větší technickou vyspělost hráčů, více ze hry měli domácí. Poslední šanci v první půli měl Skotnica, který po samostatné akci mířil nad.

Druhou půli načala hlavička Krpce, ta ale mířila nad bránu hostí. Poté začali být nebezpečnější hosté, jež se dočkali v 62. minutě, když Skotnica poslal míč do brány pod padajícím gólmanem domácích – 2:1. Následně byl k vidění spíše boj o střed hřiště, s rychlými výpady na obě strany, které však brankou neskončily. O držiteli poháru pro vítěze finále tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich uspěli domácí, když jediný neúspěch, z celkových deseti pokusů, zaznamenal frenštátský Navrátil.

Jan Koval st. (Jeseník n. O.): Jsem rád, že to kluci zvládli. Přeci jenom jsme hráli proti lepšímu mužstvu, i když hosté nehráli kompletní. Pro nás je to důležité, protože jdeme, jako nováček soutěže, zápas od zápasu. Když jsme dali dvě branky, musel jsem kluky trochu mírnit v útočení, aby mysleli taky na bránění. Ze začátku jsme trochu váhali, zda dát přednost poháru nebo mistráku, ale kluci do toho šli. Na penalty jsme si trochu věřili, protože jsme to předem zkoušeli. Samozřejmě to mohlo dopadnou jinak, ale věřil jsem, že gólman jednu chytne.

Jiří Hořínek (Frenštát p. R.): Nehodnotí se mi to lehce, protože ten zápas kluci odchodili, takže je úplně jedno, zda jsme byli technicky, nebo jakkoli jinak, lepší. Hráči k zápasu určitě nepřistoupili tak, jak měli. Je pravdou, že jsme nebyli kompletní, takže jsme museli využít i dorostenců, a celkově jsme tak nebyli moc sehraní. Ale na to se nemůžeme vymlouvat. Následné penalty byly už loterie. Nedat mohl kdokoli. Nedal náš. S tím se nedá nic dělat, takový je život.

Branky: 28. Cverna, 36. J. Goláň – 62. Skotnica, ŽK: Skotnica, Balada (oba Frenštát p. R.), rozhodčí: Takáč – Fegler, Ertel, penalty dali: J. Krpec, J. Goláň, Vaško, P. Goláň, Jurajda – Skotnica, Košelík, Cuport, Vaverka, nedal: Navrátil (Frenštát p. R.)

Jeseník n. O.: L. Macháč – Hrňa (68. Vaško), P. Goláň, Cverna, Kretík – Víznar (83. T. Sládeček), L. Bartoň, J. Krpec, J. Goláň – Vojtko, Jurajda. Trenér Jan Koval st.

Frenštát p. R.: J. Plachký – Cuport, Kovařík, M. Kupčák (59. Balada), R. Kaša – Dobiáš, Vaverka, Skotnica, Žídek – A. Plachký (72. P. Bartoš), Košelík. Trenér Jiří Hořínek