Ani ve třetím jarním utkání neztratili body a postupně se sunou k čelu tabulky! Divizní fotbalisté Nového Jičína totiž po Hranicích a Bohumínu vyzráli i na Vsetín a díky druhé výhře 1:0 v řadě pokračují ve vítězném tažení.

Sobotní partii nakonec rozhodla jediná branka, o kterou se po dvaceti minutách postaral výstavní ranou do šibenice Opatřil. „Na těžkém terénu bylo složité kombinovat. Po krásné střele jsme šli do vedení, ale potom už jsme iniciativu trošku ztratili. Je pravda, že Vsetín neměl vyloženou šanci ze hry, ale pořád jsme museli být pozorní, protože soupeř zahrával několik standardek,“ připomněl největší hrozbu Valachů kouč Nového Jičína Pavel Hajný.

Vsetín byl nejblíže vyrovnání na konci první půle, kdy přímý kop Bubláka skončil na tyči domácí branky. Na druhé straně pak už po změně stran vystrašila vsetínského brankáře Eliáše hlavička Juříčka a o chvíli později mířil po centru Wolfa nad i Pyclík.

Novojičínská defenziva však musela být neustále na pozoru, neboť Valaši hrozili především po nebezpečných standardních situacích. „Byla škoda, že jsme nepřidali druhý gól, protože šance na to byly. Takhle jsme se museli bát o výsledek až do konce,“ přiznal zkušený šéf novojičínské lavičky. 

Dvacet minut před koncem se totiž dostal do dobré možnosti znovu Opatřil, ale Eliáš byl proti a v 83. minutě pak ve vyložené šanci mířil nad střídající Kiss Farkas. 

Když pak Nový Jičín přežil i dva závěrečné dlouhé auty soupeře, mohl si brankář Ognyanov připsat druhé čisté konto v řadě. „Nakonec jsme vyhráli zaslouženě a to i přesto, že náš výkon nebyl úplně optimální,“ dodal po vítězném pokřiku z domácí šatny Hajný.

Novojičínští tak ze tří jarních duelů vytěžili maximální počet bodů. „To je samozřejmě výborné. Máme jednatřicet bodů. Dostali jsme se k čelu tabulky a uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet. Nyní nás čekají Petrovice, kterou jsou sice poslední, ale rozhodně nic nevzdávají. Nyní už můžeme hrát v klidu, tak doufám, že se to bodově ještě projeví,“ přeje si Hajný, jehož tým hraje na hřišti poslední petrovické Lokomotivy v sobotu v 15.30 hodin.

FK NOVÝ JIČÍN – FC VSETÍN 1:0 (1:0)

Branka: 20. Opatřil. Rozhodčí: Vrťo – Mankovecký, Kaloč. ŽK: Kalich, Wolf, Javorek – Kovács, Matůš. Diváci: 87.

FK Nový Jičín: Ognyanov – Wolf, Malina, Javorek, Macíček – Kalich (64. Pokorný), Švec, Juříček, Staněk (75. Kiss Farkas) – Opatřil (85. Urbanovský) – Pyclík. Trenér: Hajný.