Starý Jičín uspěl v derby na půdě Jeseníku nad Odrou, který přestřílel 5:2. Před vlastními diváky pak nezaváhal ani FC Libhošť, který porazil nováčka z Mořkova 3:0.

I. B třída, sk. D

TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. – TJ SOKOL STARÝ JIČÍN 2:5 (2:4)

Kdo z fanoušků zmeškal úvodních sedm minut přišel hned o dvě branky. Nejprve se ve 4. minutě ujala střela Novotného, za kterou se vinou teče natahoval Janyška marně, ale za tři minuty srovnal ranou z poměrně velké vzdálenosti Michael Kotešovec. Ve 12. minutě už Starý Jičín vedl, když se hlavičkou trefil Bajer.

HVĚZDY KOLA***MARTIN BESEDA (Vlčovice)
Tradiční derby rozhodly dva veledůležité zásahy vlčovického forvarda, které nakonec rozhodly o první výhře Svobodova celku v sezoně, díky které se Vlčovice bodově dotáhly právě na předposlední Kopřivnici.
**JIŘÍ BEDNÁŘ (Libhošť)
Jako správný kapitán načal výhru Libhoště hned v první minutě utkání. Fotbalový univerzál, kterého může trenér Salač nasadit na kterékoliv místo v sestavě, pak svou druhou brankou zlomil odpor nováčka a na svém kontě má již čtyři zásahy.
*DANIEL FAJČÁK (Tichá)
Zkušený středopolař byl u všech branek Tiché, která doma porazila oslabené Kateřinice, díky třem zásahům ze vzduchu. Po přihrávce bývalého hráče Frýdlantu nebo Frenštátu otevřel skóre Houšťava a svůj podařený výkon pak ještě jeden z nejzkušenějších hráčů Bačova týmu ztvrdil dvěmi gólovými hlavičkami.

ČÍSLO KOLA 3
Už tolikátou červenou kartu v ročníku uviděli v sedmém utkání nové sezony hráči Kopřivnice, kteří patří také k nejpilnějším celkům, co do počtu karet žluté barvy. Káňovi svěřenci tak dohrávali menší polovinu doposud odehraných utkání v oslabení.

Za dalších devět minut se do míče opřel z přímého kopu zadák Šrom a hosté se těšili z vedení 3:1. Starý Jičín udeřil téměř ze všeho a v 25. minutě zapadl do sítě také pokus Dominika Janovského, jenž ještě na jaře působil právě v Jeseníku. Naději pak dala domácím situace ze 43. minuty, kdy Janyška nejprve vyrazil pokus Vavříka, ale za nekompromisní střelou Michala Davida už se mohl pouze otáčet. Do druhého poločasu nastoupili domácí aktivně, ale bez gólového efektu.

Naopak krátce po hodině hry udeřil Vyhlídalův celek popáté, když po nedorozumění domácí obrany potrestal kapitán Starého Jičína Barvenčík. Jeseník tak nasbíral v odehraných sedmi kolech prozatímních šest bodů.

„Nevidím do hlav našich hráčů, ale takhle se první B třída nehraje. Byl to hodně krutý test pro našeho mladého sedmnáctiletého brankáře. Hráči mu v ničem nepomohli a výsledek je takový jaký je. Nehrajeme jako jeden tým a to je největší problém v našem mužstvu. V týdnu si osobně promluvím s hráči a je na čase udělat určité změny," sdělil po derby předseda Slavoje Libor Macháč. Hosté tak potvrdili pozici nejlépe střílejícího týmu soutěže, když v sedmi utkáních nastříleli už 26 branek.

„Nechtěli jsme domácí pustit do aktivní hry, ale stejně jsme po nešťastné teči prohrávali. Důležité bylo, že jsme brzo vyrovnali a vzápětí jsme se dostali do vedení, které jsme si hlídali až do konce. I přes zbytečně inkasovanou branku do poločasu už jsme si to nezkomplikovali," komentoval zisk tří bodů z jesenické půdy trenér Starého Jičína Tomáš Vyhlídal.

B: 4. Novotný, 43. M. David – 7. M. Kotešovec, 12.Bajer, 21. Šrom, 25. D. Janovský, 64. Barvenčík. Rozhodčí: Porubek – Seipel, Kyselý.

Jeseník: Grulich – P. David, Polónyi, J. Goláň, Štěpják – Burget (83. Rovenský), Novotný, Černoch, Lušovský (46. Tobola) – M. David, Vavřík (81. M. Goláň). Trenér: Šesták.

Starý Jičín: V. Janyška (46. Hatlapatka) – D. Janovský (81. P. Janovský), Jurajda, Šrom, Podešva (84. Petřek) – M. Kotešovec, Petr, Bajer, Barvenčík – P. Čapka (63. J. Hanzelka), Bartoň (84. Strnadel). Trenér: Vyhlídal.

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ SPÁLOV 2:2 (0:1)

Bordovice vstoupily do utkání lépe, ale kvalitnější zakončení scházelo. V největší příležitosti se octil Čuport, ale při pokusu přehodit z velké dálky Vašíčka, se míč odrazil od břevna do gólmana hostů, který ho nakonec stačil zpacifikovat.

Spálov postupně vyrovnal hru a začínal být nebezpečný. René Ambrož ještě z ostrého úhlu našel Kišu, jehož rána sice trefila domácí branku, kde však na brankové čáře velmi dobře zasáhal jeden z bránících hráčů.

Ve 34. minutě si René Ambrož přehazoval ve vápně Vaňka, jemuž míč nešťastně brnknul o ruku a pískala se penalta, se kterou bývalý hráč libereckého Slovanu nepohrdnul. Po návratu z kabin se na hřišti ještě více přiostřilo a po hodině hry se dočkalo „Bordo", když vyrovnával důrazný Kaša.

V 70. minutě se domácí zlobili, že se po tvrdém souboji Vaňka s jedním z protihráčů, který odnesl domácí kapitán skoro vyraženým zubem od lokte protihráče, nepískalo a následně rozjel Spálov pohlednou kombinační akci, kdy se po centru R. Ambrože prosadil přesnou gólovou hlavičkou velmi dobře hrající Karel Pop.

Bordovická odpověď však trvala pouhé dvě minuty, když výborně hrající Matúš vysunul Blažka, jenž podél Vašíčka srovnal na konečných 2:2. V následných minutách sice byly k vidění na obou stranách nebezpečné situace, ale na nerozhodném stavu už se nic nezměnilo.

„Svižný a tvrdý zápas plný osobních soubojů, několikrát z obou stran i za hranicí pravidel, skončil remízou. Jsem rád, že už ve druhém zápase po sobě, jsme se dokázali poprat s nepříznivým stavem a to dokonce dvakrát. V dalším utkání musíme předvést podobný výkon a konečně dovézt nějaké body i z venku," přeje si před utkáním na Hukvaldech bordovický trenér Jan Pítr. Podle slov spálovského kouče Bušiny předčily Bordovice jeho celek v bojovnosti a důrazu v soubojích a po zásluze získaly bod. Spálov nyní čekají dva domácí zápasy v řadě (Vlčovice, Hukvaldy), ve kterých by rád naplno bodoval.

B: 60. Kaša, 72. Blažek – 34. R. Ambrož z pen., 70. K. Pop. Rozhodčí: Levinger – Krokosz, Havlík.

Bordovice: Vereš – Kaša, Geryk, Kovařík, Vaněk – Klos (65. Nárožný), Raška, Čuport, Rajnoch – Blažek, Matúš (85. Petrovič). Trenér: Pítr.

Spálov: Vašíček – Maršálek, Anděl (84. Ondřej), Sucháček, Kostka – Král (77. P. Pop), Klevar, Kiša, K. Pop – R. Ambrož, Baláž. Trenér: Bušina.

FC LIBHOŠŤ – TJ MOŘKOV 3:0 (3:0)

B: 1. a 31. Bednář, 11. Pojezdala. Rozhodčí: Chýlek – Bartek, Tobola.

Libhošť: Martinovský (89. Kozák)– Eckelsberger, Velart, Palička, Juřena (46. Trojan) – Symerský (46.Beránek), Jachník, Závodný, J. Čapka (55. Krumpolc)– Bednář, Pojezdala (60. Dědík). Trenér: Salač.

Mořkov: Pospěch – Kunc (2. Stecula (89. Bendík)), O. Mička, Sláma, Erle (73. P. Kučera ml.) – Kudělka, T. Kučera, Pop, Machač – Feyrer (55. Janíček), Gold. Trenér: P. Kučera.

TJ SOKOL TICHÁ – TJ SOKOL KATEŘINICE 3:0 (2:0)

B: 45. a 64. Fajčák, 22. Houšťava. Rozhodčí: Potiorek – Závodný, Matuška.

Tichá: Pikulík – R. Švrček, Sládeček, T. Tománek (84. Le) – M. Tománek (75. Piskoř), Petřík, Fajčák, Suchomel (81. Vrána) – Šušla (67. Bartoň) – O. Švrček, Houšťava (36. Fojtík). Trenér: Bača.

Kateřinice: Rubina (35. Jar. Tyleček) – Brus, Janeček, Obsadný, Jos. Tyleček – T. Bittala, Bajer (25. D. Richter (85. Kutáč)), J. Richter, L. Richter – J. Kuchař, Koprajda. Trenéři: Břežný a Ja. Tyleček.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – FC KOPŘIVNICE 2:1 (2:1)

B: 7. a 26. Beseda – 28. Štěpán. ČK: 87. J. Okřešík (K). Rozhodčí: Čuba – Bartoš, Pargač.

Vlčovice: Sokolovský – Michna, J. Jalůvka, Velička, Lichnovský, Kordoš (85. Pišl), Drozd, L. Harabiš, Slezák, Světlík (89. Tvardek), Beseda (66. Varga). Trenér: Svoboda.

Kopřivnice: Neuwirth – Pala (76. Machciník), Hruška, Mička, Petráš, Fendrich, Štěpán, P. Okřesík, Březina, J. Okřesík, Nenutil. Trenér: Káňa.

TJ JISTEBNÍK – TJ SOKOL HUKVALDY 4:0 (2:0)

B: 26. a 29. z pen. Z. Kadlčák, 70. Šamaj, 84. Babušík. Rozhodčí: Pala – Tisovský, Hrňa.

Jistebník: Krayzel – J. Štandl (77. O. Veselý), F. Kadlčák, Šamaj, J. Veselý – Besta, D. Štverka (63. Babušík), Tyleček, Košina (85. P. Štandl) – Pasker, Z. Kadlčák (83. Andrys). Trenér: M. Štverka.

Hukvaldy: Sasín – Kučera (80. M. Velart), Hubeňák, Pitřík, Tobiáš – Košica, Z. Velart, Ollender, Chamrad (75. Grufík) – Šimíček (56. Gold), Matějka. Trenér: Kalich.

TJ ODRY – FC KOZLOVICE 6:0 (0:0)

B: 47. a 82. Maléř, 62. a 70. Vidlák, 63. Strempek, 87. Hurta. Rozhodčí: Sciskala – Seipel, Tobola.

Odry: Mališ – Z. Hrabovský (60. Strempek), Veselý, Murín, Hurta – Vidlák, E. Chuděj (85. Anděl), Schwarz, Frais – Konrád, Maléř. Trenér: Stibůrek.

Kozlovice: Chlebek – Ermis (53. Holub), Jakub Harabiš, F. Kocián, Eliáš – Závodný, Fojtík, Vyvial (78. Najdek), V. Kocián – Vašenda, M. Krpec. Trenéři: Chýlek a Jak. Harabiš.

Více se o fotbalových zápasech týmů našeho regionu dočtete pravidelně v pondělním a středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a jeho úterní příloze Region.