Lepšího vstupu do utkání se snad domácí ani dočkat nemohli. Na začátku druhé minuty se k odraženému míči dostal Moravčík a nejlepší novojičínský jarní kanonýr poslal nekompromisní ranou pod břevno, svou sedmou jarní trefou, Nový Jičín do brzkého vedení.

Rychlého náskoku však domácí nevyužili. Hosté hrozili a ve 35. minutě se dočkali vyrovnání. O tom, že se nepůjde do šaten za nerozhodného stavu, pak rozhodl stoper Nippert, jenž se nejlépe zorientoval v malém vápně a v pádu přidal novojičínský gól s pořadovým číslem 2.

„Rychlý gól, kterým jsme se ujali vedení, nám spíše ublížil, než pomohl. Hosté nejprve zahrozili a poté přišla chyba po standardce, neuhráli jsme míč v hlavičkových soubojích a inkasovali jsme. To bylo z naší strany takové hluché místo. Připadalo mi, jako by si hráči mysleli, že se soupeř porazí sám a vítězství nám spadne do klína. Naštěstí se nám podařilo jít ještě do poločasu opět do vedení," ulevilo se po utkání domácímu kouči Pavlu Pumprlovi.

Ve druhém poločase stačilo hostům z Prostějovska pouhých šest minut k tomu, aby se začínalo znovu od začátku. Na středovém kruhu se k míči postavil Svozil a nachytal Leskovjana na hruškách.

„Bohužel i takové branky padají. Na Svozila jsem hráče upozorňoval, že to je chytrý hráč a s míčem to umí, což se potvrdilo. Naštěstí to pak vzal na sebe Rybařík a excelentně proměněným přímým kopem rozhodl. V závěru už jsme hosty do výraznějších příležitostí nepustili," dodal k předposlednímu domácímu střetnutí trenér FK Nový Jičín.

Určice, které přijela podpořit také skupinka věrných fanoušků, sice v Novém Jičíně nesehrály špatnou partii, ale na cestu domů si žádný z bodů nepřibalili. „Myslím si, že jsme odehráli velmi slušné utkání na to, že nám chybělo pět hráčů ze základního kádru a během zápasu se zranil další kluk. S tím, co kluci odvedli, můžu být jenom spokojený.

Bohužel, soupeř dal tři góly, my jen dva, proto odjíždíme bez bodů," řekl rozladěný trenér hostů Evžen Kučera. Pro obec s necelými 1500 obyvateli se jedná o premiérovou sezonu ve čtvrté nejvyšší soutěži.

Divize E, 27. kolo

FK Nový Jičín – TJ Sokol Určice 3:2 (2:1)
Branky: 2. Moravčík, 40. Nippert, 74. Rybařík – 35. T. Zapletal, 51. Svozil. ŽK: Rybařík – Haluza, Hochman, Svozil. Rozhodčí: Streit – Galásek, Mojžíš. Diváci: 250

Nový Jičín: Leskovjan – Hejdůšek (56. Uvíra), Malina (84. Klimpar), Nippert, Kiss Farkas – Kalich, Molnár, Rybařík (91. Urbanovský), Plešek (77. Novotný) – Moravčík, Bajer. Trenér: Pavel Pumprla
Určice: Nejezchleb – Petrásek, Škoda (20. Ján), Vaněk, Hochman (77. Javořík) – T. Zapletal, P. Zapletal, Svozil, Pekař – Halouzka, Haluza (80. Schön). Trenér: Evžen Kučera

Ještě více se o utkání, včetně rozhovoru s novojičínským stoperem Filipem Nippertem, dočtete v pondělím vydání Novojičínského deníku.