Vypjatý duel o čelo nabídl kompletní fotbalový servis

Nový Jičín /FOTOGALERIE/ – Tři branky, tři červené karty, neproměněná penalta a vypjaté emoce, tak by se dal shrnout zápas 6. kola mladšího dorostu Moravskoslezské divize dorostu U-17, skupiny E. V utkání o přední příčky tabulky hostil úřadující lídr FK Nový Jičín čtvrtý Havířov. Domácí nakonec vytěžili z minima maximum a vyhráli 2:1.

12.9.2011 1

Mladšímu dorostu FK Nový Jičín patří i po víkendu první příčka fotbalové divize. Foto: Deník/Jan Kešelák

FK Nový Jičín – Městský FK Havířov 2:1 (0:1)

Přestože měl Nový Jičín po čtyřech zápasech plný bodový zisk, s neuvěřitelným skóre 24:1, byl to právě Havířov, kdo se hned od úvodu duelu ujal iniciativy. Domácí čelili jednomu útoku za druhým, ale snahy hostí končily na pozorné obraně, a co prošlo, měl bravurně chytající Tichánek, na kterém si postupně vylámali zuby Kubecki, Omasta i Wojnar. Jenže ve 34. minutě doběhl míč za obranu agilní Wojnar, obešel si vyběhnutého gólmana a přízemní střelou trefil prázdnou bránu – 0:1. Domácí se až poté dostali k nějakému zakončení. Ve 37. minutě vystřelil z rohu vápna Chalupa, jeho technický pokus však gólman Cenek vyrazil.

Hned po poločasové přestávce opět zahrozili hosté. Pozornost domácího gólmana vyzkoušel prudkou střelou Palarčík, ten však srazil střelu vedle sebe. Dobíhající Gryc měl před sebou prázdnou bránu, ale radost mu pokazil obránce Matoušek, který vše vyřešil nekompromisním odkopem. V 57. minutě vyslala domácí záloha centr za obranu hostí, míč přeskočil i vyběhlého gólmana, ale v momentě, kdy domácí začali zvedat ruce, odrazil se míč od tyče.

V 59. minutě se Nový Jičín konečně dočkal. Tomášek zahrával standardní situaci téměř z poloviny hřiště, když si na něj naskočil Zagol a hlavou srovnal – 1:1. Poté už to byla hra nahoru dolů. V 64. minutě překonal gólmana Tichánka hlavou hostující Palarčík, jasné brance však zabránila ruka obránce Matouška, který za to viděl červenou kartu. Rozhodčí navíc nařídil pokutový kop. Ten Palarčík poslal přesně k tyči, ale domácí gólman byl na místě včas.

O osudu utkání se rozhodlo v 72. minutě, když standardní situaci Tomáška dotlačil do havířovské brány Skoupil – 2:1. Emoce na hřišti se pak ještě více zvýšily. Po druhé žluté kartě šel předčasně do sprch také hostující Wojnar a chvíli nato jej následoval domácí Skoupil, který nejprve viděl žlutou kartu, ale po proslovu k hlavnímu sudímu dostal hned vzápětí kartu červenou. Těsně předtím přitom nastřelil ze standardky břevno hostující brány.

Ivan Akrman (Nový Jičín): „Havířov je vyspělý soupeř, z čímž jsme počítali, a průběh zápasu to jen potvrdil. Hosté byli kvalitnější, ale dnešní zápas rozhodly dvě standardní situace, které jsme proměnili. Utkání bylo mírně vyhrocené, Havířov byl po naší vedoucí brance mírně vykolejený. Bylo vidět, že šlo o zápas o čelo tabulky. Nadále tedy zůstáváme v pozici lídra tabulky, ale určitě nám to nesvazuje ruce, teda spíš nohy. Kluci jsou v pohodě a berou to takové, jaké to je.“

Pavol Kubecki (Havířov): „Bohužel, takhle to dopadá, když neproměníme vypracované šance. Nový Jičín měl vynikajícího brankáře, který nám vychytal spoustu brankových příležitostí. Ve druhém poločase jsme přestali kombinovat a místo toho jsme se spokojili s nakopáváním míčů. Domácí, přestože hráli v deseti, se neustále tlačili dopředu. Naši hráči sice Nový Jičín nepustili prakticky k ničemu, ale neuhlídali dvě standardní situace, a ty nakonec rozhodly. Na Nový Jičín se nám prostě nedaří, snad to napravíme na jaře u nás doma.“

Branky: 59. Zagol, 72. Skoupil - 34. Wojnar, ŽK: Zagol, Petřek, Tomášek – Kubecki, Wojnar, ČK: 64. Matoušek, 85. Tomášek – 82. Wojnar, rozhodčí: Krba – Pobořil, Horák, diváci: 100

Nový Jičín: Tichánek - Adamčík (63. Svobodník), Táborský, Petřek, Matoušek - Skoupil, Tomášek, Tripský, Chalupa - Křížek (67. Kotešovec), Zagol. Trenér Ivan Akrman

Havířov: Cenek – Zarzycki, Krválek, Kučera (70. Svrčina), Hetto – Gryc (56. Konečný), Vala, Wojnar, Omasta – Kubecki, Palarčík. Trenér Pavol Kubecki

12.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1

Sledování výsledků parlamentních voleb ve štábu ANO, 21. října v Praze. Ivo Vondrák
29

Králem voleb v kraji je Ivo Vondrák. Nemám ambici být ministrem, řekl Deníku

22

To jsou oni! Podívejte se, kdo bude nově hájit zájmy Moravskoslezského kraje

ANO dosáhlo výsledku, na který u nás bývala zvyklá ČSSD

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, FOTOGALERIE Z VOLEBNÍCH ŠTÁBŮ/ Spočteno, podtrženo, hotovo. Volby v Moravskoslezském kraji jasně vyhrálo hnutí ANO s hejtmanem Ivo Vondrákem v čele, drtivou porážku naopak utržila ČSSD, kterou v regionu vedl celostátní lídr Lubomír Zaorálek. K urnám přišlo 551 446 lidí, čímž účast dosáhla 55,86 procent.

VOLBY 2017 V KRAJI: Oranžovou v Moravskoslezském kraji vystřídala modrá

/VIDEO, FOTOGALERIE/ Volební výsledky v Moravskoslezském kraji jsou sečteny, vítěze parlamentních voleb 2017 známe. Hnutí ANO sesadilo z pomyslného trůnu ČSSD.

První příležitost, jak si otestovat svou výkonnost na začátku nové sezony, měli při nedávné Velké ceně Znojma členové Plaveckého klubu Nový Jičín, kteří se v přípravě musejí potýkat s problémy vinou uzavření novojičínského bazénu.

Česká judistická špička se před časem sešla na mezinárodním turnaji Českého poháru - Brno Cup Open 2017. Úspěšný oddíl ze Závišic reprezentovali zkušení borci Adam Kahánek a Radek Rýpar. Nadějnému dorostenci Filipu Hanzelkovi pak vystavila stopku chřipka.