Blízko třem bodům byli, po domácí porážce od Přerova (0:1), ve vloženém středečním kole fotbalisté Nového Jičína. Tým trenéra Holuba byl v neděli před polednem ve druhé půli blízko vedoucí brance, ale nakonec se diváci v atraktivním duelu, jemuž chyběly pouze branky, žádné trefy nedočkali. Novojičínští tak po bezbrankové remíze udrželi poprvé v sezoně čisté konto.

Nejbližší program
FK NJ:
7. kolo sobota 20. září, 16.00 FK Nový Jičín - MFK Vítkovice

8. kolo neděle 28. září, 15.30 FK Kozlovice - FK Nový Jičín

9. kolo sobota 4. října, 15.30 FK Nový Jičín FC - Velké Karlovice

10. kolo sobota 11. října, 15.00 TJ Jiskra Rýmařov - FK Nový Jičín

11. kolo sobota 18. října, 15.00 FK Nový Jičín - TJ Val. Meziříčí

Domácím Indiánům patřil úvod, kdy herním nasazením a aktivitou zatlačili soupeře na jeho polovinu hřiště. Omasta, po něm Förster a nakonec i Skoupý však ve svých velkých šancích neuspěli. „Je to vlastně pořád dokola a je úplně jedno, kdo se v těch šancích objevuje. Ať je to ten nebo ten, výsledek je stejný. Na druhé straně je třeba ocenit, že se do těch šancí aspoň dostáváme. Kdyby se nedělo ani to, tak je něco špatně. Takhle můžeme věřit tomu, že se to nějakým, třeba i ušmudlaným, gólem zlomí," doufá trenér Indiánů Miroslav Matušovič ve zlepšení útočné efektivity svého celku.

Novojičínští chtěli odčinit středeční domácí zaváhání proti Přerovu. „Vůči divákům jsme velice zavázáni, protože tři domácí porážky nejsou příjemné. Připravovali jsme se na to, že musíme dovézt zpátky tři body, a prvních dvacet minut jsme byli velice aktivní. Je pravdou, že poté měli domácí tři závary, které naštěstí nevyřešili. Druhý poločas jsme byli opět aktivní a agresivní v útočné fázi a věřili jsme si, i když máme špatné výsledky, že se to jednou musí prolomit. Chtěli jsme to prolomit v Havířově a myslím si, že to z naší strany bylo velice vydařené utkání," hodnotil duel trenér FK Nový Jičín Alois Holub.

Havířov zachránily tři tyče

Po hodině hry byli daleko blíže ke třem bodům Novojičínští, ale domácího gólmana Smětáka zachránila třikrát tyč, nejprve po pokusu Lokši, následně pálil do tyče Rybařík a v 88. minutě orazítkoval havířovskou svatyni také Švec. Ještě dvě minuty před hodinou hry měl největší příležitost ke vstřelení branky Lokša, ale po akci Švancera a Smolarčíka ho Směták vychytal. Domácí měli zase gólovku v 62. minutě, kdy se však zaskvěl skvělý Šrom, jenž se po dvouzápasové absenci znovu objevil v brance. „Byly to nervy až do konce, ale také atraktivní fotbal. Oba celky chtěly pořád hrát na výhru, a to se mi líbilo. My měli navrch v první půli, v té druhé nás naopak třikrát zachránila branková konstrukce. Soupeř má kvalitu, takže i ten bod, přestože je to domácí ztráta, je potřeba vzít," hodnotil duel kouč Havířova Miroslav Matušovič.

Nový Jičín tak umazal z tabulky pravdy alespoň jeden minusový bod. „Po domácí gólovce ve druhém poločase jsme měli navrch. Dali jsme tři tyčky a soupeře jsme přehrávali. Každopádně jsme vděčni za bod, který jsme uhráli, a doufejme, že to bude odrazový můstek k tomu, na co opravdu máme. Pozitivní je, že jsme poprvé v kalendářním roce 2014 udrželi nulu," těšilo Holuba, jenž závěrem dodal. „Je zapotřebí přistupovat ke každému utkání tak jako v Havířově. Předvedli jsme tam dobrý fotbal a potěšilo mě, že domácí fanoušci po utkání odměnili potleskem na otevřené scéně oba týmy. Klobouk dolů," uzavřel zkušený lodivod.

V příštím kole, v sobotu 20. září, vyzve Nový Jičín na domácí půdě Vítkovice.

MFK Havířov - FK Nový Jičín 0:0

Rozhodčí: Dorušák Svoboda, Běhal. ŽK: Valový, Hortem, Cenek Švancer, Cigánek, Malina. Diváci: 170.

Havířov: Směták Valový (74. Babič), Hottek, Michalčák, Pištěk Omasta (86. Klejnot), Wojnar, Cenek, Skoupý, Förster Trmal (60. Racko). Trenér: Miroslav Matušovič.

Nový Jičín: Šrom Hejdůšek, Malina, Cigánek, Švancer Kalich, Švec, Molnár, Rybařík (90. Neumann), Smolarčík (76. Novotný) Lokša. Trenér: Alois Holub.