O překvapení se postaraly Kozlovice, které díky gólu Martina Krpce vyloupily Starý Jičín.

Jedna branka stačila ke třetímu jarnímu vítězství také Kateřinicím a první výhru oslavil na lavičce Jistebníku Martin Štverka, jehož svěřenci vyhráli na hřišti Kopřivnice.

Libhošť - Odry

Dnes (v 17 h) je na programu dohrávka a přímá bitva o 1. místo, když třetí Starý Jičín hostí první Libhošť.

ZELENÝ PAŽIT I. B třída, sk. D

TJ SOKOL BORDOVICE – TJ TATRAN JAKUBČOVICE 4:2 (0:0)

HVĚZDY KOLA***PAVEL POJEZDALA (Libhošť) Zimní posila aktuálního lídra tabulky dostala poprvé příležitost v základní sestavě a ihned splatila důvěru trenéra Salače, když dvěma góly během pouhých pěti minut nasměrovala svůj celek k jednoznačnému vítězství na půdě Tiché.

**MIROSLAV LEBICA (Jistebník)
Když už Jistebnickým teklo po dvou jarních porážkách do bot, zavelel k nápravě právě kapitán mužstva, jenž nejprve proměnil penaltu po faulu na svou osobu a na začátku druhé půle pak nacentroval na druhý gól svého týmu, který po výtečném kolektivním výkonu vyloupil Kopřivnici.

*MICHAL DAVID (Jeseník)
Slavoj ve Vlčovicích, které jsou po Jakubčovicích nejlépe střílejícím celkem soutěže, čtyřikrát prohrával, ale třetí a čtvrtou odpověď si přichystal střelec Jeseníku, jenž nastoupil i přes zdravotní problémy a dvěma krásnými trefami pomohl Kovalově družině k zisku důležitého bodu.

ČÍSLO KOLA 8 Tolik gólových zářezů v jednom utkání se jen tak nevidí. Aktéři pro diváky atraktivního utkání Vlčovice Jeseník se nakonec rozešli po remíze 4:4 smírně. Stejně branek viděli diváci na podzim také v duelu Kozlovice Tichá (2:6), ale nejvíce gólů nabídlo prozatím střetnutí Vlčovice Suchdol (8:2).

Domácí Bordovice, posíleny první venkovní výhrou v soutěži (na hřišti Libhoště), se nezalekly ani dalšího favorizovaného celku a první půle nabídla šance na obou stranách, s několika závary před oběma brankami. Zatímco v první půli drželi oba brankáři čisté konto, po změně stran se s góly roztrhl šestigólový pytel.

Vše začal důrazný Horák, jehož prudkou ránu vrátil do branky Raška. Za čtyři minuty však bylo srovnáno, když se perfektně zahraným přímým kopem prosadil nejlepší střelec soutěže, Bill. Chvíli nato bylo znovu veselo na straně domácích, když výborně hrající Raška zatáhl míč do vápna, kde byl faulován, a nařízenou penaltu proměnil s přehledem Zbyněk Melčák. V 68. minutě už pak vedlo „Bordo" 3:1, když se ujala pomalá, ale o to přesnější rána, a na skákavém terénu nepříjemná trefa Rajnocha. Tatran však nesložil zbraně a na rozdíl jediné branky snižoval nádhernou trefou z voleje Schreier. Vyrovnání se ale Tomečkův celek nedočkal.

Za chvíli dostali domácí možnost druhého pokutového kopu za faul Bučka na unikajícího Geryka. Zbyněk Melčák sice druhou penaltu neproměnil, ale vše si vynahradil deset minut před koncem, kdy se nejlépe zorientoval ve vápně a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. „Hlavně druhý poločas musel být pro diváka zajímavý. Hosté asi měli balón více v držení, ale my jsme byli nebezpečnější," komentoval druhou bordovickou výhru v řadě trenér domácí družiny Jan Pítr. Jakubčovice tak po remíze 1:1 v Kopřivnici neuspěly ani ve druhém jarním utkání mimo svoji domovinu.

„Na soupeře jsme se poctivě připravovali a věděli jsme, že má nebezpečné brejky. Přesto jsme ale zápas nezvládli. Je pravdou, že nekvalitní terén nahrával více soupeři. V prvním poločase to bylo z naší strany ještě ucházející, ale druhý poločas jsme opět trestuhodně promrhali. Inkasovali jsme góly po naivních chybách a dělali jsme fauly, které by se neměly stávat. Tohle si musíme vyříkat," hovořil po utkání kouč Jakubčovických, Alois Tomeček.

Branky: 55. z pen. a 81. Z. Melčák, 48. Raška, 68. Rajnoch – 52. Bill, 73. Schreier. Rozhodčí: Chýlek – Tobola, Bartoš.

Bordovice: Turoň – P. Kaša, Kovařík, Vaněk, Geryk – Raška, Z. Melčák, Židek (84. Nárožný), Rajnoch – Blažek (68. Maruchnič), Horák (90. Hieke). Trenér: Jan Pítr.

Jakubčovice: Buček – M. Zagol, Dvořák, Sommer – Vavroš – P. Zagol, Šťastný, Molnár – Schreier – Ďurica, Bill. Trenér: Alois Tomeček.

FC KOPŘIVNICE – TJ JISTEBNÍK 0:2 (0:1)

Branky: 21. Lebica z pen., 46. Besta. Rozhodčí: Plevza – Ostřanský, Pobořil.

Kopřivnice: Beňo – Hruška (80. M. Makový), Kučera, Petráš (59. Střelec), Kramoliš – Křížek, Mička, Březina, Štěpán (88. Krysmánek) – Fendrich, P. Okřesík. Trenér: Milan Svoboda.

Jistebník: Krayzel – Pietras, F. Kadlčák, Štandl, Tyleček – Nesvadba (88. J. Veselý), Lebica, Šamaj, Novobilský – Besta, Rašek (83. Andrys). Trenér: Martin Štverka.

TJ LOKOMOTIVA SUCHDOL N. O. – TJ SOKOL KATEŘINICE 0:1 (0:0)

Branka: 85. L. Richter z pen. Rozhodčí: Pala – Hrňa, Kubánek.

Suchdol: Dubec – Randýsek, Hanzlík, Zuzaňák, T. Rek – Richtár, Masnica, J. Rek, Richtárik, Voda – Málek. Hrající trenér: Luděk Hanzlík.

Kateřinice: Müller – Tyleček, Obsadný, Makúch, L. Richter – Kocourek, T. Bittala, J. Richter, Takáč (55. Marsina) – D. Lys, D. Richter (38. Janeček (88. Kobližka)). Trenér: Tibor Takáč st.

TJ SOKOL STARÝ JIČÍN – FC KOZLOVICE 0:1 (0:0)

Branka: 77. M. Krpec. Rozhodčí: Čuba – Švec, Žáček.

Starý Jičín: V. Janyška – Jurajda, M. Vahalík, R. Kreml (25. Petřek), Hubeňák – Podešva (85. P. Janyška), Herman, Kotešovec, Barvenčík – Bartoň, Hanzelka. Trenér: Tomáš Vyhlídal.

Kozlovice: Chlebek – Žáček, Vaverka, Hruška, Remis – Eliáš (69. Holub), Bednář, J. Fojtík (80. Najdek), A. Fojtík, Piskoř – M. Krpec. Trenéři: Radomír Chýlek a Jakub Harabiš.

TJ SPÁLOV – TJ ODRY 3:1 (2:1)

Branky: 8. Sucháček, 26. P. Pop, 83. T. Chuděj – 17. Z. Hrabovský. Rozhodčí: Matuška – Bartek, Plevza. Diváci: 280.

Spálov: Mališ – V. Maršálek, Anděl, Sucháček, Kostka – Král (64. Zálešák), Baláž (88. Sosnovec), Klevar, P. Pop (85. T. Ambrož) – K. Pop (72. T. Chuděj), R. Ambrož (90. Boudný). Trenér: Vojtěch Bušina.

Odry: Cibulec – Zapletal, Repta, Veselý (72. K. Hrabovský), Hurta – Vidlák, Konrád, Z. Hrabovský (68. S. Hrabovský), Frais – F. Murín (82. Strempek), Juřík (63. Žába). Trenér: Jan Stibůrek.

TJ SOKOL TICHÁ – FC LIBHOŠŤ 0:4 (0:2)

Branky: 22. a 27. Pojezdala, 56. Dědík, 80. Jachník. Rozhodčí: Fabián – Tomai, Kret.

Tichá: Pikulík – T. Tománek, Sládeček, Petřík, R. Švrček – Suchomel, Fajčák (46. Humpolec), Fojtík, M. Tománek (72. Bartoň) – O. Švrček, Tobola (78. Houšťava). Trenér: Petr Koblovský.

Libhošť: Martinovský – Eckelsberger, Bednář, Palička, Juřena – T. Blažek (72. J. Čapka), M. Blažek, Jachník, Dědík (68. Krumpolc) – Oborný (64. Závodný), Pojezdala. Trenér: Miroslav Salač.

FC VLČOVICE-MNIŠÍ – TJ SLAVOJ JESENÍK N. O. 4:4 (2:2)

Branky: 5. a 83. Světlík, 15. Názalaník, 67. L. Polášek – 74. a 85. M. David, 8. J. Goláň, 31. Černoch. Rozhodčí: Mudra – Matuška, Kolarský.

Vlčovice: Hrabovský – Reček, Velička, R. Jalůvka, Názalaník – Harabiš, J. Jalůvka, Klos (80. Lichnovský), L. Polášek – Světlík, Kahánek (63. Drozd). Trenér: Miroslav Rek.

Jeseník: Machač – Janovský (84. Lušovský), Polonyi, J. Goláň, Štěpják – Černoch, Bartoň – M. Goláň,(69. R. Hanzelka), Burget, Kučák, (72. Víznar) – M. David. Trenér: Jan Koval st.

Více o fotbalových zápasech okresních týmů se dočtete pravidelně vždy ve středečním tištěném vydání Novojičínského deníku a v příloze úterního tištěného vydání Region.