Jak hodnotíte vyhraný zápas?

Proti Valašskému Meziříčí se nám vždycky dařilo. Navíc jsme už vyhrát opravdu potřebovali. Naštěstí se nám vrátili i ti starší hráči, takže se nám hrálo dobře a celkové hodnocení bude určitě kladné.

Když se vrátíme k přípravným zápasům, co říkáte na výprask od Karviné?

Myslím si, že první poločas nebyl z naší strany zase tak špatný. Když jsme hned zkraje druhé půle dostali další branku, tak jsme se, jak se říká, složili, hosté prostřídali a my nakonec úplně odpadli. Když pak skóre hrozivě narůstalo, už ani neměl nikdo chuť utkání dohrávat.

Jak vnímáte zapracovávání mladých hráčů do týmu?

Určitě kladně. Třeba Radko se hodně osvědčil a i ostatní jsou platní. Potřebujeme takové mladé hráče, ať je nás víc a mohou sbírat zkušenosti. Jen tak budou dozrávat a hrát více.

Vás během sezony postihlo nepříjemné zranění…

V utkání s Čeladnou jsem si natrhl vazy v kotníku, takže jsem šest týdnů nemohl ani pořádně chodit. Pak už zbývaly tři zápasy do konce podzimu a už jsem se do toho ani nedostal.

Co nyní? Cítíte, že je to dobré?

Už je to v pořádku. Necítím, že by mě to nějak limitovalo.

Na podzim jste hráli s Honzou Žemlíkem, který je nyní jako asistent trenéra. Jaké to je, být vedle hráče s ligovými i zahraničními zkušenostmi?

Honza je taky kamarád a je pravdou, že má zkušenosti. To ostatně umí převést i v tréninku, kde dokáže přijít s nějakou novinkou, a je to pro všechny i záživnější.

Co jaro? Hodně týmů posílilo, takže to nebude vůbec lehké…

To nebude. Týmy okolo posílily, ale myslím si, že nejsme bez šance. Podle mě se zachráníme. Možná by nám k tomu mohlo stačit i deset bodů. Uvidíme.

Někdy nastoupíte v útoku, jindy v záloze. Co je vám bližší?

Víc mi asi vyhovuje záloha. Jsem více v kontaktu s míčem a nejsem ani tak moc okopaný.

Na závěr. Do sezony jste vstoupil s dlouhými vlasy, nyní je máte nakrátko…

Začalo mi to hodně vadit. Neustále mi vlasy padaly při hře do očí, pak jsem párkrát ztratil čelenku, člověk se musel pořád česat. Nyní je to prostě lepší.