„Nabídka z Vítkovic mě potěšila. K nějakým kontaktům už došlo na konci loňské sezony, nakonec vše utichlo, až dva týdny před startem soutěže se mi pan Vlk ozval znovu, brzy jsme se dohodli,“ popisoval svůj návrat do Ostravy sedmadvacetiletý fotbalista. Během svého angažmá hrál pod trenérem Samcem pravidelně druhou ligu, poté se ale jeho jméno z profesionálního fotbalu vytratilo. „Z Hlučína jsem chtěl odejít do druhé polské ligy, to nakonec padlo. Na poslední chvíli jsem sehnal Nový Jičín, následovalo krátce Město Albrechtice a pak Jakubčovice. Nabídka z vyšší soutěže už nepřišla,“ krčí rameny Ján Moravčík.

Z druhé ligy tak spadl do krajského přeboru. „Šlo o nižší soutěž, prvních šest týmů mělo kvalitu, ale druhá liga to nebyla. S Jakubčovicemi jsme hráli vrch divize, vše klapalo, jenomže nakonec tam fotbal skončil,“ uvedl vítkovický odchovanec.

Návrat do Ostravy bere jako novou výzvu a hlavně šanci k návratu do velkého fotbalu. „Ve Vítkovicích se vytvořila dobrá parta, já jsem zde maximálně spokojený, věřím, že časem uděláme i dobrý výsledek. Šanci zahrát si opět velký fotbal ještě rozhodně nebalím,“ podotýká bývalý hráč Hlučína. Vítkovice sice ještě loni hrály druhou ligu, avšak většina hráčů v klubu nyní působí na poloprofesionální bázi, což je i Moravčíkův případ. „Chodím i do práce, je to náročné ale nestěžuji si, akorát při dvoufázových trénincích je to trochu náročnější s časem,“ přiznává jeden z nejzkušenějších hráčů Vlkova výběru.

Do sobotního derby s Opavou jeho tým dokonce vedl MSFL. „Věděli jsme o síle Opavy, připraveni na utkání jsme byli dobře, bohužel nás srazily zbytečné chyby v obraně,“ hledal hlavní příčinu sobotní porážky. „Hosté mají zkušený tým a vyhráli zaslouženě,“ doplnil Ján Moravčík, který i přes prohru hodnotí vítkovický vstup do soutěže pozitivně. „Máme devět bodů, a to nikdo nečekal. Tahle porážka nás nepoloží, budeme šlapat dál,“ zakončil autor dvou z dosavadních pěti vítkovických branek.