Proti prvoligovému soupeři z Karviné, který dal v základní sestavě šanci náhradníkům, podali velmi dobrý výkon, po celý zápas mu byli vyrovnaným soupeřem v prvním poločase dokonce lepším a zaslouženě vedli. Divizní fotbalisté Nového Jičína však ve druhé půli, kdy musel karvinský trenér Weber vyslat na plac i opory Eismanna, Jurča a Budinského, o vedení přišli a, i přes závěrečné šance na vyrovnání, padli 1:2.

Novojičínští předvedli parádní týmový výkon a výtečné utkání odehrál na levém kraji zálohy také autor vedoucí trefy, Marek Hrubý, jenž dostával příležitosti v základní sestavě už ke konci uplynulé sezony. „Určitě se budu dále snažit makat na tréninku, abych se do základní sestavy znovu dostal," má jasno dvacetiletý záložník a odchovanec Nového Jičína Marek Hrubý, který momentálně bydlí v Suchdole nad Odrou.

Co jste říkal na pohárový los, který vám nadělil prvoligového soupeře?

Byla to paráda. Byli jsme z toho nadšeni, že jsme dostali prvoligový tým. Zahrát si s takovým týmem je výborná zkušenost. Byli jsme určitě moc rádi a těšili jsme se.

První půli, po které jste vedli 1:0, jste zvládli výborně, protože Karviná neměla jedinou vážnější šanci. Byli jste z toho překvapeni?

My jsme si s klukama v kabině říkali, že nám o nic nejde a můžeme jenom překvapit. Takhle jsme do toho zápasu šli. Chtěli jsme si zahrát fotbal. Řekli jsme si pár taktických věcí, které jsme dělali dobře v obraně, a Karvinou jsme vůbec do ničeho nepustili, protože za celý první poločas neměla žádnou vyloženou šanci. Nám se podařilo dát, trošku se štěstím, gól, ale bohužel se nám to ve druhém poločase nepodařilo udržet.

Jak jste viděl vaši gólovou situaci, když po přihrávce Fertála pálil Lokša do tyče a následnou dorážku jste uklidil za Pindrochova záda?

Odrazilo se to ke mně od tyčky a nejprve jsem si říkal, že bych mohl centrovat, ale zkusil jsem levačkou na zadní tyčku a vyšlo to.

Co jste čekali od druhého poločasu?

Věděli jsme, že se nás Karviná pokusí zatlačit, protože bude chtít vyhrát. Chtěli jsme navázat na ten první poločas, nedělat chyby v obraně a zkusit to nějak uhrát jako v prvním poločase. Bohužel ale přišel brzo gól na 1:1 a oni nás pak začali více a více tlačit.

V poslední čtvrthodině jste měli tři veliké šance na vyrovnání. Největší příležitost měl Juříček, jehož Pindroch vychytal…

To byla obrovská škoda. Ale bojovali jsme až do konce, takže musíme být spokojeni. Byl to dobrý zápas a nemusíme se za nic stydět. Uhrát s prvoligovým týmem takový výsledek, za to musíme být spokojeni. Ale je to škoda, mohli jsme to dotlačit k remíze.

Co jste říkali na diváckou kulisu?

Paráda. Snad diváci viděli, že dokážeme hrát pěkný fotbal, a snad je to chytí a budou chodit i na soutěžní zápasy.

Vraťme se k prvnímu kolu divize, ve kterém jste v Rýmařově prohráli 1:5. Co se stalo?

Těžko říct. Možná jsme ještě byli v euforii z Hranic, kde jsme vyhráli 5:0, a do zápasu jsme šli nalehko a nebyli jsme tak namotivovaní jako třeba dneska na Karvinou. Bohužel jsme dostali z první střely na branku gól a celkově jsme tam dostali smolné góly.

V podzimní části loňské sezony jste hostoval v Mořkově, který hraje I. B třídu. Jak na to vzpomínáte?

Byl jsem tam asi dva měsíce. Skončil jsem v dorostu a bylo určitě lepší, že jsem mohl pravidelně hrát, než tady sedět jenom na lavičce. Taky šlo o to, navyknout si na mužský fotbal po tom, co jsem skončil v dorostu.