„Sami jsme i překvapeni, jak nám to jde. Ale vyšel nám vstup do sezony. Nastartovali jsme vítěznou sérii a jedeme,“ usmál se Zdeněk Buček. „Když máte skvělou partu, vše jde hned lépe. Ta jakubčovická je naprosto úžasná. Máme dobrý věkový mix. Teď, když jsme udělali vítěznou sérii, se to odrazilo i do tréninků. Jsou kvalitnější, každý má zájem na tom, aby se naše vítězná série natáhla,“ vypozoroval gólman, který patří do skupiny zkušenějších hráčů. „Bohužel koronavirová pandemie nás zastavila. Soutěž byla přerušena. Podle mě na podzim se už hrát nebude. Jak kvůli covidu, tak i kvůli terénům. Hodně pršelo, terény jsou podmáčené. Uvidíme, co přinese jaro. Každopádně je to pro nás škoda,“ přidal svůj další postřeh Zdeněk Buček.

Během devíti zápasů podzimní části jen šestkrát lovil balon ze své sítě. „Není to ale jen má zásluha, je to obrázek celého týmu. Není to tak, že bych měl během utkání dvacet zásahů, mám tak čtyři pět. Někdy musí mít člověk i kousek toho štěstí,“ podotkl zkušený gólman.

Ještě v dobách, kdy Jakubčovice hrály divizi, udržel brankář David Hampel sérii osmi nul v řadě. „Bavili jsme se o tom. Ale podle mě je to v současné době nereálné. Hrajeme docela dost ofenzivně, na riziko. Mám nyní tři nuly vzadu a myslím si, že Davida Hampla nepřekonám,“ řekl odchovanec stachovického fotbalu.

Zdeněk Buček svou kariéru nespojil jen s Jakubčovicemi. Chytával také za rodné Stachovice. „Pamatuji si na období, kdy jsme postupovali z okresní čtyřky až do okresu. Chtěli jsme ještě do I.B třídy, ale to nám nevyšlo,“ přidává jednu ze svých vzpomínek. Během studia v Opavě chytal také za Komárov, hrál v I.B třídě, a také za Pustou Polom v kraji. „Bydlel jsme v Podvihově a do Opavy chodil do školy. Vedle toho jsem chytal za Komárov a pak v Pusté Polomi,“ pokračuje v povídání. V Polomi ale u trenéra Baculijaka byl jedničkou brankář Kotán. „Byl místní, vlastně jediný v sestavě, tak chytal. Mi trenér příliš šancí nedával, byť bych si ji zasloužil. Ale musím přiznat, že Polom byla dobrou zkušeností. Rozhodně lepší než rok ve Fulneku, Tam se mi vůbec nelíbilo, kabina nefungovala,“ přidává Zdeněk Buček další zkušenost.

Jeho spoluhráči z Jakubčovic ve volném čase bouchají futsal. Zdeněk Buček ale ne. „Raději běhám, to mě nabíjí. Když skončí sezona, hned jdu na to. Týdně zvládnu tak padesát kilometrů,“ zakončil povídání jakubčovický brankář.


Načítám tabulku …