Nejdéle působící ženský fotbalový tým z Novojičínska, Kotouč Štramberk, který vloni obsadil 6. příčku, jde do letošní sezony s podobnými ambicemi. „Tato sezona pro nás bude těžká, ale budeme se snažit o střed tabulky," uvedl vedoucí ženské sekce Kotouč Štramberk Ladislav Slanina.

Pod Trúbou toho v přípravě moc nestihli. „Hráčky absolvovaly pár tréninků během srpna. Tradičně se projevila dovolená a brigády a přípravný zápas s Rožnovem se pro déšť a podmáčené hřiště nakonec neuskutečnil," informoval dále Slanina.

Moravskoslezská divize žen, sk. A (2016/2017):
SK Pržno, TJ Sokol Horní Bečva, FK Gascontrol Havířov, SK Brušperk, MFK Vítkovice, FC Rožnov pod Radhoštěm, FK Český Těšín, Kotouč Štramberk, AFC Veřovice, TJ Slovan Ostrava, SK Loděnice, Spartak Lubina.

Do štramberského oddílu žen přišly dvě zcela nové začátečnice a tým naopak opustil trenér Večerek a stoperka Tereza Davidová, jež bude nyní hrát za Duklu Praha. Kotouč v premiérovém duelu nového ročníku prohrál na hřišti rivala z Lubiny 0:5.

„Soupeř byl lepší. Bohužel nám chyběly Kelnarová se Schenkovou, takže snad už budou příště k dispozici. Utkání bylo z obou stran zbytečně vyhrocené, padly čtyři žluté karty," vzpomínal dále vedoucí štramberského ženského oddílu. „Favoritem bude bez diskuzí Havířov, který má velmi silný kádr, a dále samozřejmě Spartak Lubina a loňské překvapení soutěže AFC Veřovice," zamýšlel se Slanina.

Štramberk vedou v nové sezoně dva noví mladí trenéři Martin Milata a Filip Slanina. Asistentem trenéra nadále zůstává Pavel Kocián a vedoucím družstva Eduard Staff, jemuž jsou nápomocni Zdeněk Kelnar a Jiří Socha.

FOTBALISTKY VEŘOVIC NAFOTILY DALŠÍ KALENDÁŘ

Veřovické fotbalistky, které sehrály celou loňskou sezony v ženklavském azylu, už se mohou těšit ze zcela nového zázemí s vlastní komfortní šatnou. Celek zpod Javorníku skončil vloni na výtečné 3. příčce a v popředí tabulky, konkrétně do 5. místa, by se chtěl pohybovat také letos.

„Holky začaly trénovat asi před měsícem třikrát týdně a poslední dva týdny jsme přešli na dva tréninky týdně. Měli jsme v plánu odehrát dvě přátelská utkaní, ale nakonec jsme odehráli pouze jedno a v něm prohráli 4:5 s Vítkovicemi. Spokojenost s přípravou není optimální, a to z důvodů dovolených, práce či nemocí," řekl trenér veřovického celku žen Zdeněk Kocián, podle něhož budou hrát na čele týmy Havířova, Brušperku a Lubiny.

Veřovické hráčky nadále vede trenér Vlastimil Chobot, jenž v kádru přivítal brankářku Eriku Juraniovou ze Štramberka. Z důvodu mateřské pak skončila Veronika Jalůvková.

Kromě nového zázemí se veřovické fotbalistky mohou znovu pochlubit také klubovým kalendářem, který nafotily pro rok 2017.

K TÉMATU

Lubina jde do sezony s novým trenéremV loňské sezoně skončily druhé, za suverénním Havířovem, který ve dvaceti utkáních neztratil jediný bod. Fotbalistky Spartaku Lubina načaly výtečně také nový ročník, když porazily Štramberk 5:0.

Lubinu už ale nevede Pavel Rečka, jehož nahradil Jaromír Kvita, jenž předtím delší čas působil u divizního mladšího dorostu FK Nový Jičín. „Na akci Za pohledy z Rybí jsem se potkal s pár holkama z klubu, a jelikož se známe již delší dobu, tak jsme jen tak žertovali, že je půjdu trénovat. Ale protože jsem byl v té době pořád vázaný v Novém Jičíně a neměl jsem v úmyslu jít jinam, tak to byl opravdu jen žert," vzpomínal Kvita.

Během června se však situace změnila. „V Novém Jičíně jsem, z důvodu, který nebudu rozebírat, skončil. Poté jsem uvažoval co dál. Byly tam nějaké nabídky, ale nic jsem nedomlouval do detailů a byl jsem skoro rozhodnutý pro pauzu. Někdy v půli července jsem se ale potkal s jednou hráčkou znova, a tak nějak jsem si řekl, že pauzu odložím a půjdu do toho. A tak jsme se domluvili i s hráčkou a organizátorkou týmu Monikou Najzarovou," vysvětloval dále nový trenér fotbalistek z Lubiny, jenž začal u týmu působit až v srpnu.

„Stihli jsme pár tréninků, takže jsem ve fázi poznávání holek a jejich dovedností, ale musím říct, že jsem vesměs spokojený, protože přístup je příkladný. Na trénink chodí skoro všechny holky a snaží se na maximum," pochvaloval si Kvita.

Lubina stihla před začátkem sezony jedno přípravné utkání, ve kterém porazila Pržno 4:1. „S dorostenci jsem byl zvyklý na hodně přáteláků, což tady až tak nejde, protože holky chodí do práce, mají děti a dovolené," uvědomuje si nový trenér, jenž k favoritům soutěže řadí Havířov.

Tým před novou sezonou posílily šestnáctileté Simona Čeladníková a Kristýna Uherková z Kopřivnice a patnáctiletá Natálie Krmenčíková z Bělotína a několika hráčkám se hostování změnilo v přestup. Spartak naopak opustila Veronika Kütnerová, jež odešla do Vítkovic. Lubina už má v sezoně jeden úkol splněný.

„Naším prvním důležitým úkolem bylo porazit doma Štramberk, a dál to bude samozřejmě hrát pěkný fotbal, ze kterého budou mít holky radost a budou se u něj dobře bavit. A to platí i pro diváky," vyjádřil se k cílům klubu Kvita, jenž byl se vstupem do sezony samozřejmě spokojen.

„Utkání se mi hodnotí skvěle, vyhráli jsme, a to rozdílem třídy. Ale je to i celkem svazující, protože to budeme muset potvrzovat dál. Od první minuty jsme byli lepším a bojovnějším týmem, i když jsme nebyli kompletní. Velkou zásluhu na tom mají všechny hráčky," cenil si Kvita, který vyzvedl výkon zkušené Kateřiny Markové.

Před Lubinou však stojí už dnes velká výzva v podobě Havířova. „Je to favorit a my tam jedeme hrozně oslabeni. Ale holky budou bojovat, a o to jde," má jasno Kvita. V realizačním týmu by ale rád uvítal posily.

„Říkal jsem si, že konečně nebudu muset řešit vše při zápase sám, ale zatím zastávám funkci trenéra i vedoucího. Obrovskou práci přes týden udělá Monča Najzarová, protože pořád komunikuje s hráčkami, ale nějaká pomoc by se hodila. Samozřejmě i vedení Spartaku Lubina se snaží a dělá spoustu práce," řekl závěrem trenér fotbalistek z Lubiny.