Hráčky Spartaku Lubina, Slavie Stachovice i AFC Veřovice už začaly, stejně jako muži, s nabíráním fyzické kondice. Pouze Stachovice ale plánují zakončit dril soustředěním. Nejnadějnější pozici pro jaro bude mít Lubina, která patří do čela soutěže. Tým odehraje několik přípravných utkání. To nejbližší hned 26. ledna na umělé trávě ve Valašském Meziříčí proti místnímu družstvu žen. Začátkem února se poté zúčastní halového turnaje v Ostravě. Tým zůstává beze změn, jediný otazník visí nad Danielou Pavelkovou, která kromě fotbalu hraje také volejbal. V jednání je také využití umělé trávy v Novém Jičíně. „S přípravou jsme začali již minulý týden. Prozatím využíváme třikrát týdně místní tělocvičnu,“ prozradil trenér Lubiny Jan Stibůrek. „Samozřejmě náročnost přípravy, zatížení i cviky musí být adekvátní pro ženy. I tak je ale příprava v hale zaměřena na posilování, kondici a spíše statickou sílu. Samozřejmě nezapomínáme vkládat také práci s míčem, ale zatím jen pro zpestření,“ pokračoval.

Veřovice i Stachovice patří, na rozdíl od Lubiny, do spodní části tabulky druhé nejvyšší soutěže. Přesto zde příprava probíhá v pokojné náladě. Oproti podzimu se do veřovického družstva nastěhovaly tři nové posily. Stejně jako u Lubiny, je v jednání zápas s Valašským Meziříčím a také halový turnaj na začátku února v Ostravě, Železná lady. V úvahu také připadá škvárové hřiště ve Štramberku, proti místnímu smíšenému družstvu žen a žáků. „Příprava začala jako obvykle. Zaměřujeme se nyní na nabírání fyzické kondice, takže spíše běháme. Ale zařazujeme již techniku s míčem,“ prozradil veřovický trenér Jan Veselka.

Ten by chtěl docílit toho, aby tým produkoval moderní kopanou, založenou na technice a agresivitě. „Tímto směrem se také příprava bude ubírat,“ upřesnil.

Ve Stachovicích došlo v průběhu zimní přestávky k prohloubení spolupráce s Pustějovem. Ke spojení kádrů dojde v průběhu přípravy. Jako jediné z novojičínských ženských družstev, chystá Slavia soustředění na Bečvě. Naopak zatím stále v jednání zůstávají přípravné zápasy. „S přípravou začínáme až v tomto týdnu. Během února se k nám přidají dívky z Pustějova, ale zatím budeme trénovat odděleně,“ vysvětlil vedoucí stachovického družstva Miloš Ručka s tím, že přes týden se tréninky konají na hřišti. „Musíme se zaměřit na souhru družstva s příchozími hráčkami Pustějova. Zatím vypadají, že budou pro nás přínosem, nicméně moc nepočítám, že bychom se nějak výrazně v soutěži zvedli,“ spekuloval Ručka.