Když k tomu přičteme stejný počet bodů také v pěti venkovních utkáních, dělá to souboru trenéra Vlastimila Chobota souhrnný výsledek dvaceti bodů a výsledné 6. místo po podzimní části moravskoslezské divize žen, sk. A. Hráčky veřovického AFC však ztrácejí na okresního rivala z Lubiny, kterému patří 2. místo za suverénním Havířovem, pouhé čtyři body.

„Před sezonou jsme si dali cíl být do pátého místa, ale myslím že je to i tak super výsledek, když ztrácíme jen čtyři body na druhé místo. Začátkem sezony se holkám se dařilo sbírat body převážně jen venku, ale ke konci podzimní sezony i na hřišti v Ženklavě," sdělil trenér veřovických fotbalistek Vlastimil Chobot z Ostravy.

Právě ženklavské hřiště bylo, stejně jako pro veřovický mužský A tým působící v I. A třídě, sk. B, pro fotbalistky AFC domácím prostředím.

„Začátek nám tam sice nevyšel, ale díky dobrému zázemí od kluků z Ženklavy, kteří hrají za tamní muže, jsme závěr podzimní sezony vládli úspěšně. Kluci se o nás hezky starají. V Ženklavě je nově opravené hřiště, které bylo vždy dokonalé připraveno k zápasu. V chladnějších dnech nám kluci vařili čaj a otevřeli bufet s občerstvením pro naše fanoušky. V Ženklavě jich také máme dost, a když přijeli i naší skalní z Veřovic tak můžu i za holky, trénera i za vedoucího říct, že se tam cítíme jako doma. Navíc nám obec Ženklava poskytla umělé hřiště s osvětlením. Děkujeme tak za ochotný přístup nejen fotbalistům Ženklavy, ale i obci Ženklava," vyjádřila se po podzimní části jedna z hráček Veřovic Veronika Najvarová, jež náhradní domácí prostředí velmi dobře zná, neboť ve Veřovicích hostuje právě jako hráčka Ženklavy.

Kanonýrka Mališová

Veřovické fotbalistky, jejichž dlouholetým vedoucím týmu je Zdeněk Kocián, si nejvíce cení utkání v Loděnicích. „Prohrávali jsme už 0:2, ale na konci zápasu svítilo na světelné tabuli 2:2. Nejhorší zápas byl v Havířově, kde jsme prohráli 0:4. Nechci už se k tomu vracet, neboť havířovské holky a jejich fanoušci jsou kapitola sama o sobě," vracel se k průběhu podzimu trenér žen AFC Veřovice.

Tým v jedenácti podzimních duelech nasázel 38 branek, což znamenalo pátou nejlepší ofenzivu v soutěži. Hned 20 gólů má na svědomí Michaela Mališová, jež měla na kontě o jedinou branku méně než aktuálně nejlepší kanonýrka Volfová z vedoucího Havířova. Udrží tak pod Javorníkem tuto střelkyni?

„Pro mě jsou důležitě všechny holky, které bojuji za náš klub. Co se tyče Mišky Mališové, tak je to na ni, ale je naše, takže pro jaro určitě neprodejná," vyjádřil se dále Chobot, jenž si nemůže vynachválit atmosféru svého celku. „Holky i přes věkový rozdíl drží pospolu. Podnikají různé akce, jako oslavy narozenin a různé výlety. Naposledy to byla oslava narození Daniela Dobrozemského, který se narodil naší hračce Ivě. V září se stala první maminkou naše kapitánka Romča Černochová," vzpomínal Chobot.

„Já jsem rád, že holky dělají takové akce i mimo fotbal. Jsou totiž moc ukecané a pak alespoň při trénování tolik nežvaní," dodal s úsměvem trenér aktuálně šestých Veřovic, které začnou s přípravou na jarní odvety od poloviny ledna.

„Budeme chodit jednou týdně do tělocvičny a jednou týdně běhat ven. Dále budeme posilovat a pracovat s míčem a také se musím věnovat naší nové brankařce. Určitě se zúčastníme i nějakého zimního turnaje v hale," má jasno Chobot, jenž se neopomněl vyjádřit k veřovickým ambicím.

„Chceme si získat diváky pohledným fotbálkem. To nejdůležitější pak bude zdvojnásobit počet bodů, které jsme uhráli na podzim. Jestli má nějaká z děvčat zájem, přijít do skvělého kolektivu, budeme jen rádi," řekl závěrem trenér fotbalistek z Veřovic.