Nový Jičín se potýká se střeleckou potencí

Nový Jičín - Zaslouženě si tři body za výhru připsali v dalším víkendovém kole Zimního turnaje fotbalisté Nového Jičína.

25.2.2008

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/ Bedřich Klima

Na domácím umělém pažitu přehráli Příbor, který si odvezl jen dvougólovou prohru díky tomu, že novojičínští střelci neměli správně seřízená mířidla. O dvě branky prohrál i třetí účastník z okresu, patřící do I. turnajové skupiny, Libhošť, když jeho pokořitelem se staly divizní Hranice. Ve třetím utkání víkendu se Lískovec rozešel s Frýdlantem nad Ostravicí smírně 1:1.

FC Libhošť – SK Hranice 1:3 (0:0)

První půle byla vyrovnaná, během ní nebyly takřka znatelné rozdíly mezi Libhoští, hrající I. A třídu, a soupeřem z divize. Po přestávce vyměnil trenér René Seidler čtveřici hráčů a Hranice se i díky tomu začaly více prosazovat. „První dvě branky jsme dostali během pěti minut po hodině hry. Pak sice Indrák snížil, ale na konci předposlední desetiminutovky jsme opět dvakrát inkasovali,“ popsal rozhodující momenty Seidler s tím, že favorit potvrdil ve druhé půli svoje kvality.

Branka Libhoště: 70. Indrák.

Libhošť: L. Sokol – R. Hanzelka (46. Krumpoch), Eckelsberger, S. Burian, Hasalík (46. Symerský) – M. Krumpolc, Jiří Jachník (46. Indrák), D. Burian, T. Brož – T. Kunc (46. Tomšík), L. Burget. Trenér René Seidler

TJ Nový Jičín – TJ Tatra Příbor 3:1 (2:0)

Hlavně do přestávky plnil Nový Jičín úlohu ambiciózního celku a jen vlastní střeleckou nemohoucností se připravil o vyšší rozdíl ve skóre. Příbor měl v první půli jednou šanci, Strnka ale místo střely z pěti metrů volil přihrávku. Po přestávce polevili hlavně ve středu hřiště domácí hráči a hra se pomalu vyrovnávala. A když se už Novojičínští dostali před brankáře Fischera, své šance zahodili. „Myslím, že svůj účel to splnilo. Soupeř byl jasně lepší,“ poznamenal příborský kouč Radomír Kalich. Domácí lodivod Alois Holub byl zklamaný hlavně z neproměňování šancí. „Po přestávce jsme sice vyměnili oba útočníky, ale právě Polónyi potřebuje dávat góly. Zatím na jednu branku spotřebuje pět šancí,“ poukázal.

Branky: 12. Jakub Hanzelka, 22. Lokša, 47. Polónyi - 73. Z. Čapka.

Nový Jičín: Kučerík – Chromečka, L. Bajer, M. Dvořák, J. Pavlík (46. T. Krumpolc)– Lokša (46. Hrachovec), Palička, P. Macíček, Jakub Hanzelka – Dědík (46. Polónyi), Bezděk (46. Mikšík). Trenér Alois Holub

Příbor: P. Fischer – Krpec (46. D. Halfar), Michal Kabát, Malúš, Kolek (46. T. Kahánek) – Sattek, Z. Čapka, P. Michálek, Strnka – Konečný, Řehák (46. D. Michálek). Trenér Radomír Kalich

Představení Ovčáček miláček se v pondělí promítá v kinech

Představení zlínského divadla Ovčáček čtveráček se dočkalo úspěšného pokračování. Pokud nemáte možnost vidět tento kabaret přímo v divadle, pak můžete v pondělí 20. listopadu 2017 navštívit některé z osmdesáti kin v celé České republice, kde bude od 19 hodin vysílán přímý přenos divadelního představení z Městského divadla Zlín.

Na setkání zazněla také Modlitba pro Martu

Vzpomínkové setkání k 28. výročí listopadových událostí se uskutečnilo v pátek večer ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Zavětveného paraglidistu museli ze stromu sundat hasiči

Ve větvích stromu přistál v sobotu odpoledne paraglidista, který nezvládl manévr se svým křídlem.

Od neděle se mohou na horách tvořit sněhové jazyky

Od nedělního poledne se mohou v horských oblastech Česka místy tvořit sněhové jazyky, ojediněle i závěje. Na horách napadne do pondělního večera většinou deset až 25 centimetrů nového sněhu. Na návětří hor může na některých místech napadnout až 40 centimetrů, a to hlavně v Krušných horách a na Šumavě.