Závišičtí hasiči si nemohou vynachválit vynikající spolupráci s Obecním úřadem v Závišicích. Ta se projevuje, mimo jiné, i v tom, že jejich 85 let stará hasičská zbrojnice je plná bojeschopné požární techniky. Kromě požárního vozidla CAS 25 Š 706 RTHP s nádrží na 3500 litrů vody mají hasiči v Závišicích k dispozici dva plně vybavených přívěsy se stříkačkami PPS 12 R a dvě stříkačy PPS 8. Dále mají hasiči ve výbavě plovoucí čerpadlo a ruční motorovou řetězovou pilu. Nechybí ani historická technika, kterou zastupuje motorová stříkačka na přívěsu od firmy VAVREČKA z roku 1935 a ruční pístová stříkačka na koňském podvozku z roku 1896.

Hasiči v Závišicích vlastní dva prapory. Ten první obdrželi v roce 1958 jako nejlepší sbor v severomoravském kraji, druhý si pořídili a nechali posvětit v roce 1997.

Ze dvaceti členů SDH Závišice je ustavena zásahová jednotka obce, která je podle plošného pokrytí zařazena do kategorie JPO V s místní působností. „Mimo zásahů doma v Závišicích, jako jsou požáry, povodně či technická pomoc, byla naší významnou událostí pomoc při odstraňování následků povodní v Hluboké nad Vltavou v srpnu před sedmi lety,“ připomněl Kuběna.

„Kromě požární represe a prevence je každoroční činnost hasičů v Závišicích věnována pořádání kulturních akcí, jako jsou končinový ples, hasičský výlet, obecní dožinky, oslava svatého Floriána, zájezd pro dospěle a zájezd pro mladé hasiče. Vždy v polovině července pořádají hasiči Závišic tradiční hasičskou soutěž O putovní pohár obce pro družstva mladých hasičů a mužů,“ přiblížil další činnost hasičů starosta sboru Kuběna.
Do soutěží v požárním sportu hasiči ze Závišic vysílají čtyři kolektivy, mladší žáky, starší žáky, dorostence a muže. Tito zástupci přivážejí domů každoročně mnoho pohárů a ocenění.

Svou dlouholetou obětavou práci ve prospěch spoluobčanů patří dobrovolní hasiči ze Závišic mezi nejlepší hasičské sbory v okrese Nový Jičín.
Perličkou SDH Závišice je dvojice nejvyšších představitelů SDH Závišice. Velitelem je Josef Kuběna a starostou Ing. Josef Kuběna.