Kopřivnice se s Duklou v tomto ročníku nejvyšší soutěže utkala dvakrát s nerozhodnou bilancí, z výhry se vždy radovali domácí - v Praze 35:32, v Kopřivnici 29:25.

„Celou sezonu jsme tvrdě makali. Jsem hrdý na kluky, jaký progres udělali a 4. místo po základní části je toho jasným důkazem. Po zásluze jsme jej získali a teď je na čase naše pozice obhájit, byť si samozřejmě uvědomujeme, jak velká výzva nás čeká,“ konstatoval trenér Tomáš Sklenák, který vloni v létě vystřídal na kopřivnické lavičce Aleše Chrastinu.

Jeho tým v úvodní části soutěže vybojoval 31 bodů, když z 24 zápasů 18 vyhrál a jednou remizoval. Stejnou bilanci má ale i pátá Dukla. „Začíná nová sezona a v cestě nám stojí soupeř, který chytl před koncem základní části formu,“ upozornil kouč na tři výhry Pražanů za sebou, z nichž poslední byla nad Lovosicemi (37:32).

Zápas závěrečného 26. kola základní části extraligy házenkářů Karviná - Kopřivnice 28:30.
Kopřivnice zaskočila Karvinou a play-off s Duklou začne doma, Baník čeká Brno

Vítězně se na play-off naladila i Kopřivnice, když v závěrečném kole porazila v Karviné úřadujícího vicemistra 30:28. Ve čtvrtfinále má navíc výhodu domácí haly, kde série dvěna duely začne.

„Hrajeme před vlastními fanoušky, Duklu bude čekat peklo. Tři roky zde nevyhrála a my na tom nechceme nic měnit! Věřím, že hnáni zaplněnými tribunami dokážeme zopakovat výkon z jara a opět domácí tvrz uhájíme,“ přál by si Tomáš Sklenák, aby po víkendu měl jeho tým na kontě dva vítězné body.

Dobře ale ví, že snadné to vůbec nebude. „Dukla je špičkové mužstvo s mixem zkušeností a dravého mladí. Stěžejní úkol vidím v tom, abychom nerozchytali výborné brankáře soupeře a eliminovali jejich rychlý útok. Největší zbraní Pražanů je týmovost, v tomto aspektu však neplánujeme zaostávat,“ dodal kopřivnický kouč.

Bývalý český reprezentant Tomáš Sklenák se stal novým trenérem kopřivnických házenkářů. Fotogalerie je ze zápasu 22. kola extraligy Kopřivnice - Brno 26:25.
Svěží vítr v Kopřivnici: házenkáře povede bývalý reprezentant Sklenák

„Poctivě jsme se připravovali celou sezonu a jsme připraveni to dokázat,“ přiblížil Marek Bukovský, spojka KH ISMM Kopřivnice, bojovou náladu v týmu i výhodu, že čtvrtfinále po pěti letech začne doma.

Odvety v Praze jsou naplánovány na pátek 29. a sobotu 30. března, v případě nerozhodného stavu by se hrálo 2. dubna opět v Kopřivnici. „S Duklou očekávám vyrovnanou sérii, ve které budou rozhodovat detaily. Věřím, že právě domácí prostředí s fanoušky v zádech může být tím důležitým faktorem, který rozhodne o osudu celého čtvrtfinále. Doufám, že jich dorazí co nejvíc a společně dokážeme Duklu porazit!“ prozradil Marek Bukovský přání týmu.

Pro diváky bude při atraktivním čtvrtfinálovém víkendu přichystána speciální play-off kolekce triček, chybět nebude soutěž o ceny nebo malování klubových motivů na obličej v hale.