„Klobouk dolů před soupeřem, který hrál super. Bojoval, tahal, bil se v obraně. Zápas byl bojovný a plný nasazení,“ oodechl si po duelu Radoslav Antl, trenér Prešova.

Kopřivnice v první půli využila slabší chvilky hostů, kteří se dlouho nemohli dostat do tempa, měli mnoho ztrát a deset minut hráli v oslabení. Oporami domácích byli hlavně Pavel Musálek, úspěšný exekutor sedmiček, a Marek Žingor, který v brance po dvanácti minutách nahradil Bohumila Pšenicu.

Baník Karviná - Strakonice (1. kolo extraligy, 3. 9. 2022)
OBRAZEM: Vítězná premiéra mistra! Baník smetl na úvod ligy nováčka ze Strakonic

Před přestávkou vedli hosté o jedinou branku. „Spokojený jsem hlavně s bojovností. Výsledek mohl být pro nás ještě lepší i kvůli tomu, jak Prešov k utkání přistoupil,“ připomenul domácí kouč Aleš Chrastina vlažný začátek Tatranu i náskok jeho dobře bránícího týmu ve druhém poločase.

Záložník Přemysl Hajník obléká dres FC Libhošť s číslem třináct.
Dva hattricky v zápase? To jsem nikdy nedal, říká šestigólový Hajník z Libhoště

„Je to pro nás i trochu ponaučení, že nemůžeme přijet jako mistři světa, protože česká házená je oproti slovenské někde jinde. Musíme se více koncentrovat a být připraveni na ten boj a silovou hru. Vyhráli jsme, ale nemůžeme být spokojení s předvedenou hrou,“ poznamenal slovenský trenér Radoslav Antl.

Ke zvratu zavelel v oddechovém čase, po něm jeho svěřenci nepříznivé skóre otočili, výborně bránili a pak svůj náskok postupně navyšovali i bez Marco Antla, který po červené kartě musel předčasně do sprch.

Bílovec doma prohrál
Bílovci domácí zápas s Karvinou pořádně zhořkl

„Neproměnili jsme nějaké šance včetně dvou sedmiček a pár náskoků, ale naše hra v obraně byla výborná. Trošku jsme ještě možná byli bojácní v rychlém útoku, ale když jsme se k němu odhodlali, Prešovu jsme dělali problémy. Od toho se musíme odpíchnout a ještě se zlepšit,“ hodnotil domácí kouč Aleš Chrastina start do nové sezony.

Ve 2. kole čeká Kopřivnici v sobotu ve Strakonicích další nováček extraligy, který v prvním zápase prohrál s českým mistrem v Karviné vysoko 25:38.

Házenkáři Frýdku-Místku porazili Nové Veselé
OBRAZEM: Vítězný start. Házenkáři Frýdku-Místku porazili Nové Veselí

Extraliga házenkářů - 1. kolo:

KH ISMM Kopřivnice – Tatran Prešov 24:30 (13:14)

Nejvíce branek: Musálek 6, Gřes 4, R. Doležel 3 – Urban 5, Fech 4, Michalka 4. Rozhodčí: Šlezingr – Špunar. Sedmimetrové hody: 9/7 – 4/2. Vyloučení: 4:5.