„Pro nás to bylo klíčové utkání ve hře o play-off,“ konstatoval Bohumil Pšenica, brankář Kopřivnice. Tým táhli za vítězstvím Čadra, který proměnil všechny čtyři sedmičky, a Bukovský - oba nstříleli Jihomoravanům shodně šest gólů.

V poločase domácí vedli 15:11, ale Brno se po přestávce snažilo manko smazat. V 54. minutě se mu podařilo srovnat na 24:24. V dramatickém závěru pak předvedl pevné nervy Doležel, svůj první gól v zápase si „šetřil“ až do 59. minuty.

První zápas osmifinále EHF Cupu házenkářů HC Baník Karviná - RK Dinamo Pančevo 30:22, který se hrál 11. února 2023 v Karviné.
Oslabený Baník drama v Srbsku ustál, po třech letech je v evropském čtvrtfinále

„Na konci už to bylo trochu vabank, ale myslím si, že jsme byli o něco lépe připraveni než soupeř. Věděli jsme, že to je víceméně o Kocichovi se Sekulićem, které se nám relativně podařilo ubránit. Pro nás je to nesmírně cenné vítězství, protože jsme nadále ve hře o play-off,“ radoval se kopřivnický brankář Bohumil Pšenica.

Brnu nestačilo ani osm gólů nejlepšího střelce extraligy Kocicha, který si proti Kopřivnici vylepšil své celkové statistiky na číslo 189.

Fotbalisté Nového Jičína v akci.
ANKETA DENÍKU: Nejoblíbenější fotbalový klub v okrese Nový Jičín? Zvolte ho!

„Myslím si, že jsme celý první poločas hráli dobře v obraně a obstojně v útoku. Tím jsme si vytvořili nějaký náskok. Přesto, že jsme na některé věci upozorňovali, tak ve druhém poločase jsme možná ukvapeně o ten náskok přišli. V infarktovém závěru jsme ho ale obhájili a zvítězili jsme. Body máme a to je pro nás důležité,“ oddechl si kouč Kopřivnice Aleš Chrastina.

Jeho tým se čtyři kola před koncem základní části posunul v tabulce na 8. místo před Brno, které na něho ztrácí bod. V dalším zápase čeká Kopřivnici ve středu 22. února derby v hale sedmého Frýdku-Místku.

Frenštát dostal čtyřku
Frenštátský Beskyd nestačil na Baník, premiéru si odbyl Holec

Extraliga házenkářů - 22. kolo:

KH ISMM Kopřivnice – SKKP Handball Brno 26:25 (15:11)

Nejvíce branek: Čadra a Bukovský po 6, Střelec 5 – Kocich 8, Živanov 6, Sekulić 4. Rozhodčí: Friedel a Kučerka. Sedmimetrové hody: 5/5 – 4/4. Vyloučení: 3:5.