„Série byla vyrovnaná a pro nás poprvé se šťastným koncem, konečně jsme postoupili do vytouženého semifinále. To se nám ještě nikdy nepovedlo,“ zářil štěstím Jan Hanus, hráč KH ISMM Kopřivnice.

Za výhrou v pátém čtvrtfinále vyrazil domácí tým hned od začátku. Pět minut před přestávkou vedl 16:11, poločas nakonec vyhrál 17:15. Svůj náskok dál zvyšoval, v závěru zápasu na šest gólů (30:24). Dukle se sice podařilo snížit na rozdíl dvou branek, víc už jí ale Kopřivnice nedovolila.

Házenkáři Kopřivnice úvodní odvetu čtvrtfinále extraligy v Praze prohráli 23:27, ale ve druhé Duklu porazili 32:29. Stav série play-off je vyrovnaný 2:2 na zápasy, o postupu se rozhodne 2. dubna na kopřivnické palubovce.
Podívejte se: Kopřivnice odvrátila mečbol Dukly, rozhodne se na její palubovce

„Chtěli bychom poděkovat našim fanouškům, kteří dnes zaplnili do posledního místa halu. Stálo se všude, bylo to fantastické a patří jim obrovské dík. Hnali nás k vytouženému postupu do semifinále a já jsem to klukům moc přál, protože na to čekali strašně dlouho,“ usmíval se Tomáš Sklenák, trenér Kopřivnice.

„Bylo to těžké čtvrtfinále, stálo to hodně sil a bojů. Kluci si to zaslouží, protože dřeli i s těmi třemi tréninky po práci vážně na krev a to je odměna,“ dodal Tomáš Sklenák.

„Bohužel dneska jsme byli asi trošku víc pod tlakem i tou atmosférou, kterou fanoušci Kopřivnice vytvořili. To nás možná trochu svázalo v koncovce,“ přiznal kouč Dukly Michal Tonar. „Kopřivnice trestala každou naší chybu, takže potom odskočila do pohodlného náskoku,“ konstatoval trenér Pražanů, kteří nyní budou bojovat ve skupině o 5. až 8. místo.

Čtvrtfinále play-off extraligy házenkářů Kopřivnice - Dukla Praha 35:36 a 30:26. Po dvou zápasech je stav série 1:1.
Kopřivnice na nohou! Fanoušci dotlačili Sklenákův tým k vítězství. Podívejte se

„Určitě tam byl faktor diváci, protože nás hnali celou dobu dopředu. Ještě nikdy jsem nezažil, aby hodinu před zápasem byla skoro už zaplněná hala. S klukama jsme se jen na sebe nevěřícně dívali. Moc si toho vážíme a doufáme, že takhle naplníme halu i v semifinále, kde se budeme snažit o co nejlepší výsledek, ať už konečně nějakou tu medaili urveme,“ poděkoval Jan Hanus za vydatnou podporu v hledišti.

„Jedeme dál, už nemáme co ztratit. Teď si to potřebujeme jen užít a pokusíme se ještě na něco navázat, pokud to půjde," slíbil trenér Tomáš Sklenák za svůj tým.

Házenkáři Kopřivnice v 16. kole základní části extraligy porazili Duklu Praha 29:25. Zažijí stejnou radost i ve čtvrtfinále play-off?
Kopřivnice jde do play-off s fanoušky v zádech. Bude to peklo, slibuje Dukle

Extraliga házenkářů – pátý zápas čtvrtfinále play-off:

KH ISMM Kopřivnice – HC Dukla Praha 32:30 (17:15)

Nejvíc branek: Polcar 8, Střelec 4, Bukovský 4 – M. Rakouský 8, Erebai 8, Hlinka 6. Rozhodčí: Králíček a Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/2. Vyloučení: 3:3. Diváci: 1000 (vyprodáno). Konečný stav série: 3:2.