„Na remízu jsme šanci měli, ale to štěstíčko dneska zkrátka nebylo. Prohra o jeden gól doma bolí,“ přiznal Tomáš Sklenák, trenér KH ISMM Kopřivnice, po vyrovnaném sobotním duelu.

Oba týmy se v něm střídaly ve vedení, úvodní poločas skončil remízou 13:13. Podobný průběh měla i druhá půle do 37. minuty, kdy hosty poslal do mírného trháku Jan Kupa, s jedenácti brankami nejlepší střelec utkání. Kopřivnice dokázala v 56. minutě snížit na rozdíl jediného gólu (25:26), ale víc už jí Lovci nedovolili.

„Zápas se tahal z jedné strany na druhou, v závěru jsme bohužel neproměnili jasné brankové situace,“ neskrýval zklamání Marek Bukovský, spojka Kopřivnice. „Kulisa ale byla naprosto vynikající, mělo to až takový náboj play-off,“ dodal autor čtyř gólů domácích.

Kopřivnice prohrála ve Vyškově
Kopřivnice se vrací s prázdnou, srazily ji individuální chyby

„Věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. Kopřivnice letos prokazuje velmi dobrou kvalitu a v domácím prostředí je hodně silná,“ konstatoval Roman Jelínek, trenér Lovosic. „Dneska to byl souboj obran, myslím si, že obě fungovaly velice dobře. Utkání bylo hodně fyzicky náročné i trochu nervózní,“ dodal kouč hostů.

„Za kluky jsem rád, že dřeli až zase dokonce. Musíme se teď sebrat a jedeme dál. Máme ještě před sebou pár zápasů a vše je v našich rukou,“ připomenul domácí trenér Tomáš Sklenák nadcházející sobotní duel v hale devátého Nového Veselí.

Zápas 19. kola extraligy házenkářů Hranice - Kopřivnice 24:25.
Parádní obrat v závěru. O výhře Kopřivnice rozhodla branka Střelce. Podívejte se

Extraliga házenkářů – 20. kolo:

KH ISMM Kopřivnice – Město Lovosice 26:27 (13:13)

Branky Kopřivnice: Polcar 5, Střelec, Brito Benítez a Bukovský po 4, Doležel, Lefan a Hanus po 2, Ježek, Zima a Petřík po 1.

Nejvíce branek Lovosic: Kupa 11, Hniďák 5, Holubec 3.

Rozhodčí: Blanár a Valášek. Sedmimetrové hody: 0 – 5/5. Vyloučení: 3:2. ČK: Kancel – Trkovský. Diváci: 900.