V atraktivním derby, které bylo bohaté na góly, měl po většinu zápasu navrch úřadující mistr z Karviné. Ten sice prohrával po pěti minutách 1:3, brzy však šel do vedení. Kopřivnice se naposledy dotáhla ve 34. minutě, kdy srovnala na 18:18. Baník však okamžitě odskočil na rozdíl tří branek a už si vítězství vzít nenechal.

„Věděli jsme, že nás tady čeká těžký zápas, protože Kopřivnice se v posledních zápasech zlepšila,“ řekl na úvod trenér Karviné Michal Brůna.

„Za tvrdou obranou má Kopřivnice asi jedny z nejlepších obránců v této lize. Doležel, Kancel, Petřík, musím říct, že tato trojka dělá v té obraně hodně a my jsme se na to připravovali,“ podotkl kouč Baníku.

„I přesto nám druhý poločas nevycházel, proto jsme se rozhodli pro hru 7:6, což si myslím, že to rozhodlo,“ dodal Michal Brůna.

„Bylo to pohledné utkání, které se muselo divákům líbit. Bohužel méně domácím, protože jsme zůstali bez bodu,“ hlásil trenér Kopřivnice Aleš Chrastina.

„V každém poločase jsme měli dvě hluchá místa, kdy nám Karviná vždycky odskočila. Dotahovat s takovým soupeřem je pak strašně těžké,“ uzavřel Aleš Chrastina.

Extraliga – 19. kolo (sobota 28. 1. 2023):

Kopřivnice – Baník Karviná 32:35 (15:16)

Nejvíce branek: Střelec 7, Brito Benítez a Bukovský po 5 – Solák 9, Růža 7, Harabiš 6. Rozhodčí: Petr Kichner – Michal Vacula. Sedmimetrové hody: 5/4 – 8/5. Vyloučení: 3:7. ČK: 34. Čadra (Kopřivnice). Diváci: 560.