„Nebyli jsme to my. Byl to zcela rozdílný výkon z naší strany oproti sobotnímu střetnutí v Kopřivnici, což mě strašně mrzí hlavně kvůli klukům. Domácí dnes vyhráli zaslouženě,“ srovnal kopřivnický trenér Tomáš Sklenák domácí vítězství 35:28 se středeční porážkou, po níž Lovci získali mečbol.

Šli si za ním tvrdě od začátku, ve 20. minutě vedli o sedm gólů, a přestože ve 21. minutě viděl červenou kartu Matěj Fornbaum a ve 29. minutě Giorgi Dichaminžia, poločas vyhráli 18:12. Ve 49. přišli domácí ještě o Pavla Horáka po faulu na kopřivnického Jana Hanuse, jehož start v dalších zápasech je vážně ohrožen.

„Trošku se ve mě některé situace perou. Házenou jsem hrál strašně dlouho a to, co se děje v poslední době na hřišti a mimo něj, mě strašně mrzí. Spěje to k něčemu, co házená asi není,“ upozornil Tomáš Sklenák, bývalý reprezentant a současný kouč Kopřivnice.

házená extraliga, třetí finále Plzeň - Karviná 26:27.
Fantazie: Karviná má mečbol! Finále rozhodl opět Solák, v bráně čaroval Mokroš

„Vrátili jsme se zpět k tomu, co jsme chtěli hrát. Fungovala nám skvěle obrana ve spolupráci s brankářem Adamíkem. V zápasu jsme byli lepší a zaslouženě vyhráli,“ spokojeně se usmíval Roman Jelínek, trenér Lovosic.

Série se v sobotu 25. května vrací do kopřivnické haly ZŠ Emila Zátopka. „Nejvíc mě mrzí zranění Honzy Hanuse, který vlastně rok a půl nehrál,“ rozpovídal se David Zima, spojka Kopřivnice.

„Nám to dnes bohužel nevyšlo. Ať si Lovosice užijou výhru. Pevně věřím, že to bude poslední v sezoně,“ přál by si David Zima znovu srovnat stav souboje o bronz. „V sobotu k tomu musíme přistoupit jinak a pak se můžeme vidět ve středu,“ chtěl by se střelec pěti gólů hostů potřetí podívat 29. května do Lovosic.

Házenkáři Kopřivnice porazili v sobotu doma Lovosice 35:28 a stav série play-off o 3. místo v extralize srovnali na 1:1.
Senzace! Kopřivnice vrátila doma Lovcům tvrdý úder a srovnala stav série o bronz

Extraliga házenkářů – třetí oápas série play-off o 3. místo:

HK Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice 35:26 (18:12)

Nejvíc branek: Horák 7, Kupa 6, Stach 4 – Ošmera 5, Zima 5, Brito Benítez 4. Rozhodčí: Králíček a Letev. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/3. Vyloučení: 4:5. ČK: 21. Fornbaum, 29. Dikhaminjia, 49. Horák (všichni Lovosice). Diváci: 519. Stav série: 2:1.