Do utkání lépe vstoupila Kopřivnice, po deseti minutách měla dvoubrankový náskok. Zkušenější domácí ale stav srovnali a postupně začali diktovat tempo hry, do přestávky vedli o šest branek.

„Nefungovala nám vůbec defenziva, v obraně byly velké díry a také v brance to nebylo ono. Na druhé straně jsme něco neproměnili, z toho vyplynulo 21 gólů v naší síti,“ okomentoval trenér hostů Aleš Chrastina dění na palubovce v prvním poločase, který jeho tým prohrál 15:21.

Václav Daněk, bývalý český fotbalista, československý reprezentant a trenér, je členem Klubu ligových kanonýrů.
Fotbal? Spokojenost našel Daněk u bazénu. Co legenda Baníku dělá a jak to vnímá?

Domácí Baník v čele s výborně chytajícím brankářem Mokrošem si držel vedení i po pauze, i když nebezpeční hosté manko několikrát stáhli na dostřel. „Ještě patnáct minut do konce nebylo naše vítězství jisté. Kopřivnice jako vždy kousala do samého závěru,“ oddechl si karvinský kouč Michal Brůna, který kvůli zdravotním potížím postrádal Soláka, Růžu, Čadru a Užeka.

Do derby tak zasáhlo i baníkovské mládí. „Jsem rád, že se naši dorostenci dostali aspoň na chvíli na hřiště a poprvé čuchli k extralize,“ vysvětlil Michal Brůna, proč dal šanci Klusovi, Krawczukovvi a Kubisovi.

ČR – IPH Team 2:3 (IPH Cup v para hokeji v Ostravě, o 3. místo, 30. 9. 2022).
IPH Cup: Česku bronz unikl, zlato do USA. Para hokejisty ocenil Hadamczik

„Ve druhém poločase jsme trochu zlepšili obranu, ale opět jsme něco neproměnili a ke konci nám už docházely síly. Máme úzký kádr a oproti Karviné určitě i méně natrénováno,“ přiznal Aleš Chrastina, trenér Kopřivnice. V dalším kole jeho tým ve středu 5. října hostí Jičín, Karvinou ve stejný den čeká duel v Lovosicích.

Zápas 4. kola fotbalové I.A třídy, skupiny B, Horní Suchá - Stonava 0:4.
Vítězná série fotbalistů Stonavy pokračuje, doma jasně přehráli Dobratice

Extraliga házenkářů - 6. kolo:

HCB Karviná – KH ISMM Kopřivnice 35:28 (21:15)

Nejvíce branek: Ptáčník 9, Skalický 5, Patzel a Harabiš po 4 – Musálek 5/1, Gřes 5, Střelec 4. Rozhodčí: Bubeníček a Petruška. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 5:2.