„Co si pamatuji, tak vždy, když jsme se dostali do play᠆-off, jsme úvodní duel série nikdy nevyhráli. Doufali jsme, že to zlomíme, ale to se nám nepovedlo,“ mrzel spoj᠆ku Kopřivnice Marka Bukovského úvodní výsledek.

Hosté v Lovosicích prohráli úvodní poločas 14:18, po přestávce manko smazali. Ve 44. minutě to bylo 22:22, jenže závěr znovu ovládli Lovci, Kopřivnici ve větším rozletu zabrzdilo sedm dvouminutových trestů v utkání.

„Pozitivní je, že po prohraném poločase o čtyři branky jsme to nevzdali a podařilo se nám soupeře dotáhnout. Je to 0:1, my se musíme připravit na domácí utkání a doufám, že příště už budeme šťastnější my,“ přál by si Marek Bukovský vrátit se ve středu 22. května na palubovku Lovců s nerozhodným stavem 1:1 na zápasy.

1. zápas finále play-off: Talent tým Plzeňského kraje (oranžové dresy) - Baník Karviná 30:25.
OBRAZEM: Divočina v Plzni: tři červené i modrá karta, Karviná ve finále ztrácí

Šanci má Kopřivnice velkou, za výhrou ji teď poženou její skvělí fanoušci. „Našich pár technických chyb nás stálo větší klid. Ale série je dlouhá, všechno je ještě otevřené. S dnešním výsledkem si hlavu nelámeme, v sobotu nás čeká další střetnutí a v něm se na domácí půdě před plnou halou pokusíme sérii srovnat,“ řekl trenér Tomáš Sklenák, který stojí za úspěšnou sezonou kopřivnických házenkářů.

Na její lavičku bývalý reprezentant usedl vloni v létě, v základní části jeho svěřenci skončili čtvrtí a ve čtvrtfinále vyřadili Duklu Praha 3:2 na zápasy. Neuspěli až v semifinále, kde třikrát podlehli obhájcům titulu z Plzně.

„Nečekal jsem, že hned naše první sezona skončí bojem o medaile, ale zase takové překvapení to není. Tenhle tým je výjimečný, je to jedna velká parta, která táhne za jeden provaz a zaslouží si být tam, kde je. Teď je na čase vše dotáhnout,“ nezapře v sobě Tomáš Sklenák velkého bojovníka.

Bývalý český reprezentant Tomáš Sklenák se stal novým trenérem kopřivnických házenkářů. Fotogalerie je ze zápasu 22. kola extraligy Kopřivnice - Brno 26:25.
Svěží vítr v Kopřivnici: házenkáře povede bývalý reprezentant Sklenák

Extraliga házenkářů – první zápas o 3. místo:

Město Lovosice – KH ISMM Kopřivnice 30:26 (18:14)

Nejvíce branek: Kupa 10, Horák 5, Chotěborský 4 – Polcar 5, Bukovský 4, Ošmera 3. Rozhodčí: Hájek a Kozler. Sedmimetrové hody: 2/2 – 3/2. Vyloučení: 3:7. ČK: Holubec (Lovosice). Diváci: 534. Stav série: 1:0.