Zápasy úvodního kola se odehraji 9. až 10. září, odvety 16. až 17. září. Karvinský Baník sice ještě nezná jméno protivníka, ale už ví, že sérii začne v sobotu 14. října doma a o týden později odehraje duel v hale soupeře.

Házenkáři Karviné zahájili v pondělí 10. července letní přípravu na novou sezonu. Celý kádr zůstal pohromadě, navíc získali novou posilu.
Skvělá zpráva. Baník udržel všechny hráče, má srbskou posilu a myslí na titul

„Přál jsem si, abychom nenarazili na balkánský celek, a to se nám splnilo. Logisticky i kvalitou týmů můžeme být s losem spokojeni a chceme jít v poháru dál, tedy postoupit,“ připomenul Martin Galia, brankář Baníku i české reprezentace, minulou sezonu.

Karviná v ní postupně vyřadila kosovské Rahoveci (33:29, 32:29), bosenskou Gračanicu (22:18, 33:27) a srbské Pančevo (30:22, 26:31). Její cesta EHF Cupem skončila ve čtvrtfinále na norském Runaru Sandefjord Elite (31:34, 25:28).

„Jsme rádi, že nemusíme cestovat nikam na jih, kde jsme loni strávili většinu evropského poháru,“ souhlasil Jan Užek se svým. spoluhráčem. „Fivers známe z dřívějších přípravných zápasů a uvidíme, jak se jim změnil tým. V případě HC Berchem je to pro mě neznámý tým, ale myslím si, že obě varianty jsou pro nás příznivé,“ dodal zkušený pivot.

Plážová volejbalistka Karin Žolnerčíková získala druhý prsten za vítězství v americké univerzitní konferenci ASUN. Ve finále NCAA šestnácti nejlepších týmů z celé USA se spoluhráčkou Shae Henson skončily druhé. Teď sbírá body na českém i evropském písku.
Podívejte se: Žolnerčíková na amerických plážích září, už má dva vítězné prsteny

Baník měl na los štěstí oproti dalším třem českým účastníkům. Zubří se v 1. kole EHF Cupu utká s Brnem, Lovosice ve 2. kole narazí na Prešov, který v minulé sezoně hrál českou extraligu.

„Na soupeře v EHF poháru si musíme ještě počkat, každopádně jsme rádi za týmy, na které můžeme narazit. Bude to změna oproti minulému roku. S Fivers jsme se potkali dva roky zpátky v přípravě, o Berchemu nedovedu zatím nic moc říct,“ potvrdil Patrik Fulnek.

„Pohár je změna oproti české lize a také je atraktivní pro diváky. Věřím, že nás bude hnát opět plná hala,“ těší se střední spojka Karviné na souboje s novými soupeři.

Fotbalová rezerva ligové Karviné v letní přípravě na MSFL porazila slovenský Martin 7:1.
První pád v přípravě. Třetiligová Karviná dostala na Slovensku lekci od Bánové

Hráčský kádr druhého týmu uplynulého ročníku extraligy zůstal celý pohromadě, navíc ho posílil Dušan Živanov, osmadvacetiletá srbská spojka z RK Gračanica, který v minulých dvou letech oblékal dres Handballu Brno.

Přípravu na novou sezonu zahájili čeští vicemistři 10. července, za sebou mají i týdenní soustředění v Petrovicích. Prvním testem pro ně budou dva duely s polskou Unií Tarnów – ve čtvrtek 27. července od 18 a v pátek 28. července od 11 hodin.