„Jsme nesmírně hrdí, že všichni kluci z loňského týmu projevili zájem zůstat v Kopřivnici, i když o ně byl velký zájem i z ostatních klubů. Bereme to jako důkaz, že naše cesta, na kterou jsme se vydali, je správná a já doufám, že s vidinou nového trenéra a nové vize se naše dlouholetá práce v příštím ročníku zúročí,“ uvedl Jiří Gřes, předseda kopřivnického klubu.

Jediným, kdo přerušil kariétu, je Marek Žingora. Od házené si bere pauzu kvůli vyřešení dlouhodobých zdravotních potíží i tomu, že se aktuálně naplno věnuje roli novopečeného dvojitého tatínka.

Jubilejní 10. ročník Memoriálu Jiřího Rašky, pátek 13. srpna 2021.
Kdo zvedne nad hlavu Raškovu slavnou trofej? Na memoriálu jde i o české tituly

Parádní letní přípravou je pro Kopřivnici domácí turnaj O pohár ISMM Group s účastí tří špičkových zahraničních celků. Hraje se v pátek 18. srpna a v sobotu 19. srpna.

Tým trenéra Tomáše Sklenáka v něm prověří maďarský Ferencvarosi Budapešť (pátek 18. srpna od 17 hodin), slovenský HK Košice (sobota 19. srpna od 11 hodin) a polský Chrobry Glogów (sobota 19. srpna od 17 hodin).

Jakubčovice hostí Háj ve Slezsku.
Kam za fotbalem: Baránek se vrací na místo činu. Do Jakubčovic míří Háj

Na palubovce půjde o atraktivní souboje. Glogów obsadil v minulém ročníku polské superligy 4. místo a zajistil si tím přímý postup do základní skupiny Evropské ligy, druhé nejprestižnější soutěže.

Košice jsou aktuálně bronzový tým slovenské extraligy, kterým navázali na loňské stříbro. Jejich pilíři jsou brankář Michal Shejbal a spojka Patrik Hruščák, oba zkušení reprezentanti prošli řadou angažmá v zahraničí.

Maďarský Ferencvarosi Torna Club z Budapešti, dvakrát po sobě čtvrtý v domácí soutěži, má ve svém kádru řadu bývalých i současnýchreprezentantů (Zsolt Balogh, Kristóf Csörgő, Bence Nagy, Bujdosó Bendegúz, Bence Imre). Hlavní hvězdou je střední spojka a dirigent hry Máté Lékai, účastník olympijských her 2012.

Turnaj házenkářů v Kopřivnici.Turnaj házenkářů v Kopřivnici.Zdroj: Deník/VLP Externista

Součástí mezinárodního turnaje bude v hale ZŠ E. Zátopka v sobotu Házenkářská pouť s dovednostními soutěžemi, kolem štěstí, tombolou, venkovním grilováním a na závěr od 19 hodin také s Oldies party. Na své si přijde celá rodina.