Autor: Dalibor Brož

„Poslední podzimní zápas byl pro nás vrcholem sezony, Droždín byl jasným favoritem, ale už od předzápasového rozcvičení jsem cítil, že mužstvo je odhodláno soupeře porazit,“ prozradil Matěj Dvořák, střelec šesti branek v listopadovém duelu.

„Naši gólmani zavřeli bránu, my spustili brankostroj a Droždín ani na minutu nepustili do vedení. Bylo to famózní zakončení podzimu,“ dodal poté, co posledního soupeře odsunuli na 2. místo v tabulce. Vedou před ním o jeden bod.

Bývalý český reprezentant Tomáš Sklenák se stal novým trenérem kopřivnických házenkářů. Fotogalerie je ze zápasu 22. kola extraligy Kopřivnice - Brno 26:25.
Svěží vítr v Kopřivnici: házenkáře povede bývalý reprezentant Sklenák

Sokolu Trnávka se v této sezoně podařilo do týmu, jehož kostru tvoří čtyřicátníci Bula, Brož, Cága, Hanzelka a Novák, zapracovat také mladé a nadějné 16 až 18leté odchovance Matěje Dvořáka, Ondřeje Hýla, Filipa Lariše a Václava Poláška, kteří se aktivně zapojili do většiny podzimních utkání a zatížili konta soupeřů celkem 39 brankami.

Hvězdou současného týmu je další odchovanec trnavské házené Tomáš Sklenák. Bývalý reprezentant a trojnásobný účastník mistrovství Evropy se po osmi sezonách v první a druhé budneslize, vrátil z Německa nejdříve do extraligového Frýdku-Místku, v této sezoně se stal trenérem extraligové Kopřivnice a na hřišti hájí barvy Sokola Trnávka.

Trenér extraligových házenkářů Kopřivnice nastupuje v moravskoslezské lize za Sokol Trnávka.Trenér extraligových házenkářů Kopřivnice nastupuje v moravskoslezské lize za Sokol Trnávka.Zdroj: Jaroslav Obsadný

„Nesmírně si vážím každé minuty, kterou můžu s Tomášem strávit na hřišti i mimo něj. Když jsem byl dorostenec, sledoval jsem v televizi, jak sází góly na mistrovství Evropy a teď jsem s ním v jednom týmu. Je to pro mě pohádka!“ rozplýval se nad novou oporou Vojtěch Žižkovský.

„Cítím od soupeřů určitý respekt, ale to víte, že si chce občas někdo bouchnout. Je to však sport, který mám rád, pořád mě baví. Jak hraní, tak nově i trénování," svěřil se jednačtyřicetiletý Tomáš Sklenák, jenž reprezentoval Česko v 55 zápasech a vstřelil v nich 124 branek.

Házenkáři Kopřivnice jsou velmi příjemným překvapením dosavadní extraligové sezony. Pod trenérem Tomášem Sklenákem (ve výřezu) se jim daří.
Šílenost, obavy, pak dobrý pocit. Pořád si zvykám, říká kouč Kopřivnice Sklenák

Jedinou kaňkou na dosavadním průběhu sezony je chybějící zázemí trnavských házenkářů. „Naše domácí hřiště v Trnávce je dlouhodobě nezpůsobilé ke konání mistrovských utkání, asfaltový povrch se snažíme alespoň částečně opravovat v rámci sokolských brigád, ale míra opotřebení je již taková, že nutně potřebuje zásadní rekonstrukci. Vedení obce nám přislíbilo povrch vloni opravit, nicméně plánovaná rekonstrukce byla odložena na jaro a podzimní část sezony jsme tak museli odehrát v azylu v Kopřivnici. Velký dík patří našim fanouškům, kteří naše zápasy navštěvovali v opravdu hojném počtu,“ ocenil zájem o házenou Martin Bula, prezident klubu a stále aktivní hráč.

„I kvůli nim doufáme, že jaro budeme moci odehrát na našem skutečném domácím hřišti,“ rád by prezident klubu vrátil házenou do Trnávky.

Zápas 24. kola extraligy házenkářů Jičín - Pepino SKP Frýdek-Místek 19:30.
Jičín na kolenou, Frýdek zabral v pravý čas a je v play-off. Podívejte se

V malé vesnici na úbočí Moravské brány má dlouholetou tradici s mezinárodním přesahem. Již 42 let se každý rok na čtyři dny setkají hráči Sokola Trnávka s partnerským klubem z německého Zabeltitzu, aby spolu poměřili síly v přátelských utkáních a různých dovednostních soutěžích. Akce, do které se zapojuje téměř celá obec, je pak tradičně doprovázená kulturním programem.

„Sudé roky jezdíme my do Německa a liché Němci k nám. Pro všechny zúčastněné jsou tyto akce silným sportovním a společenským zážitkem. Když jsme jeli na tento ‚freundschaft‘ poprvé, vůbec mě nenapadlo, že pokládáme základní kámen tradice takového rozsahu,“ uvedl dlouholetý hráč a později funkcionář Zdeněk Brož.

Jarní část moravskoslezské ligy začne Trnávka 7. dubna domácím zápasem s Meteorem Orlová.