„Věděli jsme, že to nebude nic lehkého. Dukla ukazuje, že hrát umí. Myslím si, že dnes to byla hra brankářů, která nám ukázala, že Tomáš i Bob pochytali spoustu ran a nakonec jsme byli šťastnější my,“ připomenul kopřivnický trenér Tomáš Sklenák, že vítězství se nerodilo lehce.

Úvodní poločas byl hodně vyrovnaný, oba týmy se střídaly ve vedení. Úspěšnější byli nakonec domácí, urvali ho rozdílem jedné branky. Podobně dramatický průběh měla i druhá půle. Kopřivnici v těžkých chvílích podržel gólman Bohumil Pšenica.

Utkání hokejové Ligy mistrů: HC Vítkovice Ridera - SC Rapperswil-Jona Lakers, 3. září 2023, Ostrava. (zleva) Roberts Bukarts z Vítkovic a Dominic Lammer SC Rapperswil.
Vítkovice do boje i v reprezentační pauze. V sázce je semifinále Ligy mistrů

„Fanoušci vytvořili naprosto parádní atmosféru. To nám pomohlo k tomu, abychom nepolevili a na konci nás to dohnalo k důležitému vítězství,“ pochvaloval si bouřlivou diváckou kulisu kopřivnický Jan Polcar, se šesti brankami nejlepší střelec utkání.

Domácí v závěrečných minutách vedli 26:24 a další drama už nepřipustili. Týmovým výkonem svůj náskok navýšili na konečný výsledek 29:25.

„Musím poděkovat klukům za dnešní výkon, makali celých šedesát minut. Hlavně Oto Kancel se nám konečně vrátil, takže jsme měli i obranu pohromadě. Do konce roku máme ještě dva zápasy, takže doufám, že si uděláme krásné svátky,“ dodal trenér Tomáš Sklenák.

Další duel hraje Kopřivnice ve středu 13. prosince od 18 hodin v hale mistrovské Plzně.

Oktagon 50 v Ostravě.
Oktagon v Ostravě: Šampiony Keita a Paradeiser, Xavier vyzval Vémolu. Co domácí?

Extraliga házenkářů – 16. kolo:

KH ISMM Kopřivnice – Dukla Praha 29:25 (14:13)

Nejvíce branek: Polcar 6, Střelec 5, Halama 4, Bukovský 4 – Hlinka 5, Sviták 3, Dokoupil 3, Křístek 3. Rozhodčí: Hanák a Pavlíček. Sedmimetrové hody: 4/3 – 3/2. Vyloučení: 5:7. Diváci: 800.