HC Gedos Nový Jičín - Salith Šumperk 3:1 (0:1, 3:0, 0:0)

V první třetině se hrál od začátku vyrovnaný hokej. První střelu utkání vyslal na Šrámka Vrdlovec, ale ani on ani meluzín, neuspěli. Na druhé straně střílel přes obránce Tomášek, ale nic z toho nakonec nebylo. V 10. minutě se už ale hosté dočkali. Vrdlovec zavezl puk zleva do útočné třetiny, přihrál před modrou volnému Hulvu, jehož střelu vyrazil Šrámek pouze k Ambruzovi, pro kterého nebyl problém trefit prázdnou kasu – 0:1. Odpovědět mohl v 19. minutě Zedník, který dostal přesnou přihrávku mezi kruhy, ale Štůrala jej vychytal. V poslední minutě první části si domácí vynutili tlak, který vyústil v oslabení hostí.

„Dostali jsem branku, které předcházela naše obrovská chyba. Klukům jsem to řekl a šlo se na druhou třetinu,“ řekl trenér Nového Jičína Petr Kneblík. „B první části jsme hráli výborně, ale dali jsme bohužel jen jednu braku ze všech těch vypracovaných šancí,“ doplnil kouč Draků Radek Kučera.

Druhou třetinu načal svým únikem Gebauer, ale na Štůralu nevyzrál. Poté ho napodobil Uhlár a na druhé straně si to zopakoval Hulva. Ve 26. minutě se domácí dočkali. V přesilové hře vystřelil od modré Pavlačka a sraženou střelu dorazil za vysunutého Štůralu Hruška – 1:1. na led se začaly sypat plyšové hračky, které měly být po zápase předány dětem. Ve 31. minutě domácí dokázali otočit stav zápasu. Vše se odehrálo úplně stejně jako při první brance, jen od modré střílel kapitán Macháček a branku dal Horák – 2:1. pak se ke slovu dostali hosté, kteří dostali možnost hráv v početní výhodě. Ve 33.minutě byl domácí gólman Šrámek překonán podruhé, ale branka nebyla uznána pro hru vysokou holí. Poté dostali hosté šanci zahrát si 5 na 3, ale 18 sekund bylo na vyrovnání málo. také domácím se naskytla stejná výhoda a opět se to podařilo. Tvrdou střelou zvýšil podruhé Horák.

„Šumperk doplatil na nečistou hru. Chtěli začít hrát něco, na co nejsou zvyklí,“ doplnil Kneblík. „Byli jsme vyloučení a hosté to dokázali využít, k tomu není víc co dodat,“ pokračoval Kučera.

Poslední část načali hosté opět v přesilovce a domácí měli plné ruce práce. Dracili těžili hlavně ze své bruslařské nadvlády, kterou ale kazila nepřesná střelba. Tak došlo utkáí až do samého závěru. V čase 58:43 stáhli Draci gólmana a začala power play, kdy hráli 6 na 4. Jenže domácí vyhodili až do ochranné sítě a bylo z toho 6 na 3. V čase 59:43 si bere lavička Šumperku oddechový čas, ale na výsledku se již nic nezměnilo.

„Třetí třetina připomínala Havířov. Hosté tlačili, ale nic jim to nebylo platné. Hráčům musím poděkovat, byl to super výkon,“ řekl Kneblík. „Bohužel, prohráli jsme a je to stále otevřené. Hráli jsme svůj hokej, se kterým jsme tady vyhráli 7:1, ale dnes to nešlo,“ uzavřel Kučera.

Branky: 26. Hruška, 31. Horák (Macháček, Štěpják), 40. Horák (Andrýsek, Pavlačka) - 10. Ambruz (Vrdlovec, Hulva). Vyloučení:.10:9. Využití: 3:0. Rozhodčí: Škach – Dučák, Poláček. Diváci: 650.

Nový Jičín: Šrámek – Andrýsek, Horák, Pelikán, Hruška, Slavík, Petružálek – Štěpják, Macháček, Skaloš – P. Zedník, Pavlačka, Gebauer – Uhlár, Toman, Tomášek – Havlík.

Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil - Brunec, Meluzín, Matějka – Vrdlovec, Hulva, Ambruz – Červenka, Velecký, Haas.