Kopřivničtí hokejisté vyhráli potřetí v řadě, když nezaváhali v Karviné

V prvním letošním vzájemném utkání mezi Karvinou a Kopřivnicí se nováček soutěže prezentoval na karvinském ledě, při porážce 1:3, nejhorším výkonem v sezoně. V následné domácí partii však Kopřivnice zavalila Karvinské nebývalým debaklem 18:5 a tři body nyní přivezla i z Karviné, kde v předehrávce 30. kola uspěla po výsledku 5:2, na němž se dvěma zásahy podílel obránce Teper.

2.12.2015 AKTUALIZOVÁNO 4.12.2015

Hokejisté Kopřivnice. Ilustrační foto.Foto: Deník/Dalibor Tobola

Slabého celek vstoupil do zápasu výborně, když bleskově využil dvě převahy jednoho muže v poli, a pokaždé se prosadil Teper. „Náš nástup do zápasu byl velice dobrý. Z trestného střílení jsme pak přidali třetí branku a celkově jsme první třetinu odehráli velmi dobře. Výborně jsme bruslili a možná jsme Karvinou zaskočili i perfektní obranou," pochvaloval si trenér kopřivnických hokejistů Václav Slabý, který zároveň připomněl proměněné trestné střílení Červenky, jenž v 15. minutě zvyšoval už na 3:0.

Jak už se stává tradicí, nepovedený start do zápasu stojí následně i za konečným výsledkem, v karvinském případě za další porážkou. „Nehráli jsme dobře. Výkonem jsme byli někde jinde než Kopřivnice, bylo to bez nasazení, bez bojovnosti," nelíbil se výkon domácích Janu Klichovi, karvinskému vedoucímu mužstva. „Možná svou roli sehrál i ten nedávný debakl v Kopřivnici, kluci to mohli mít v hlavách," uvažoval.

Slabý: Výborné tři body zvenku

Od druhé třetiny už se výkon Karviné zvedl, avšak góly nadále padaly jen do karvinské klece, když se nejprve prosadil zadák Čintala a k radosti kopřivnických příznivců pak přidal pátý zásah Pargáč.

Za stavu 0:5 tak bylo ve 27. minutě dávno po zápase. „Jo, to byla zrovna půlka utkání. Ono to ve druhé třetině už bylo vyrovnané, ale nedávali jsme góly. A v poslední třetině jsme tradičně nedali ani trestné střílení. Tady už jsme soupeře přestříleli, ale to už stačilo jen na korekci," mávl rukou Klich.

To v kopřivnickém táboře bylo po třetí tříbodové výhře za sebou veselo. „Ve druhé třetině už to bylo spíše nahoru dolů, ale podařilo se nám jít do pětibrankového vedení. Potom už se utkání víceméně dohrávalo, ale Karviná bojovala až do konce a snažila se s utkáním něco udělat. Pro nás to jsou výborné tři body zvenku," zdůraznil Slabý.

V závěrečné části, ve které ze zdravotních důvodů nahradil Kofroně Slovák, tak domácí už pouze zkorigovali výsledek. Karvinští navíc vpasovali do sestavy dalšího z cizinců, jež jim permanentně servíruje odkudsi z východní Evropy vedení klubu. Tentokrát šlo o mladého ruského křídelníka Dziova. (dtb, čin)

SK Karviná - HC Kopřivnice 2:5 (0:3, 1:2, 1:0)
Branky: 33. M. Kasperlík (Juhász, Javín), 52. Deutsch (M. Kasperlík) – 5. Teper (Kofroň), 6. Teper (Červenka), 15. z tr. střílení Červenka, 24. Čintala (Červenka), 27. Pargáč. Rozhodčí: Koliba – Šimčík, Vožda. Vyloučení: 4:6, navíc Fišera (K) 10 min. Využití: 0:3. Diváci: 143.
HC Kopřivnice: Vrba – Teper, Čintala, Dusík, Vydra, Marek, Imrich - Červenka Sluštík, Kofroň (41. Slovák) – Mach, Tomášek, Hrubý – Suchý, Stránský, Pargáč. Trenér: Slabý.

Hokejisty Kopřivnice čeká zítra druhé venkovní utkání v řadě, když od 17 hodin hrají na ledě Valašského Meziříčí, proti kterému mají zatím stoprocentní bilanci, když na soupeřově ledě vyhráli 6:3 a doma pak Bobry deklasovali 10:2.

Autor: Redakce

2.12.2015
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku.

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.