Ze šesti možných bodů v sezoně tak proti tomuto celku uhráli Pokorného svěřenci pouhý bod. V první vzájemné měření sil totiž Studénka na Valašsku prohrála 3:5, i když po první třetině vedla 2:0.

PROGRAM 12. kola: Sobota 7. prosince, 17.00 Studénka - Orlová B

Zápas začal neproměněnou šancí Martinčíka, po které přišly dva gólové direkty hostů. Ve čtvrté minutě dělilo rožnovské zásahy pouhých 29 vteřin, a hosté tak brzy vedli o dvě branky. Další komplikace přišla pro domácí v 11. minutě, kdy musel pro zranění odstoupit brankář Martin Horyl, jehož v domácí kleci nahradil Rostislav Medek. „To ale zápas příliš neovlivnilo, Rosťa ho plnohodnotně zastoupil. Nebylo to o výkonu a přístupu jednotlivce, ale celého mančaftu. Byl to prostě zápas blbec a my jsme si ho zrovna vybrali. Doufejme, že už se to nebude opakovat," věří šéf studénecké střídačky Miroslav Pokorný.

Ve 14. minutě viděli diváci málo vídanou věc. O gesto fair-play se postaral hostující Golasovský, který přiznal, že nebyl faulován, a na trestnou lavici putující Pokorný tedy nakonec nebyl vyloučen.

Druhá dvacetiminutovka nabídla jediný gólový moment a k radosti domácích příznivců se o něj postarala Studénka. Domácí ale hned v úvodu druhého dějství nevyužili dvojnásobnou početní výhodu, a tak se dočkali až ve 33. minutě. Čáň zamotal hlavy defenzivě Rožnova, našel před brankou Štubňu, a ten dotlačil kotouč za záda výborného Dohnálka.

Na začátku třetí části hry nejprve přečkali domácí svěřenci Miroslava Pokorného dvě přesilové hry soupeře a v 50. minutě už na světelné tabuli svítilo skóre 2:2. Úspěšným střelcem domácích hokejistů byl Martinčík. Hned vzápětí podržel domácí Medek, ale ani toto varování Studénce nestačilo. Rožnovská rezerva využila dvojnásobnou přesilovku a v 54. minutě, po domácí chybě, přidal třetí branku hostů Fiala.

Do prodloužení poslal nakonec zápas Sochorek, jenž dvě a půl minuty před koncem srovnal na 3:3. Pětiminutové prodloužení rozuzlení nepřineslo a v nájezdech rozhodl o bodu navíc pro hosty Mičulka. „Podali jsme velmi matný a slabý výkon a zákonitě musel přijít trest. Bylo to od nás špatné. Byl to výkon bez energie a je to pro nás ztráta. Celý zápas jsme nebyli schopni přeřadit na vyšší rychlostní stupeň a nepomohla tomu ani změna na některých postech. Celkově jsme selhali. Ale možná jsem i na jednu stranu rád, že takové utkání přišlo už teď a že jsme dostali lekci v této fázi soutěže," vyjádřil se domácí trenér Miroslav Pokorný, který věří, že se tým z této lekce ponaučí. „Je třeba zase sestoupat z výšin rychle zpátky na zem a začít trpělivě pracovat na tom, co nás zdobilo až doposud, tedy na poctivém hokeji, založeném na poctivém výkonu každého hráče. Uděláme nějaké věci, ať se to napraví. Budu se taky snažit vnést do tréninku zábavnější věci," dodal domácí stratég.

Sérii tří domácích zápasů v řadě zakončí Studénka soubojem proti rezervě druholigové Orlové.

HC Studénka - HC Rožnov B 3:4 sn. (0:2, 1:0, 2:1 0:0 0:1)

Branky: 33. Štubňa (Čáň, Sochorek), 50. Martinčík (Čáň, Štubňa), 58. Sochorek (Bolek) 4. Hamhalter (Fiala, Tejkl), 4. Mičulka (Dušek), 54. Tejkl, 65. rozh. náj. Mičulka.

Vyloučení: 8:7, navíc Dušek 10 minut, Golasovský trest ve hře (oba Rožnov). Využití: 1:1. Střely na branku: 41:33. Rozhodčí: Polášek L. Janda, Rajnoch. Diváci: 198.

Studénka: Horyl (11. Medek) Novák, Janečka, Bolek, Bolf, Veselský, Holanik, od 21. Koval Merta, Tatarčík, Martinčík Sochorek, Pokorný, Orszulik Lindovský, Čáň, Štubňa od 21. Urbanec. Trenér: Miroslav Pokorný st.

Zbylé výsledky 11. kola:

Orlová B - Bohumín 19:7, Karviná - Horní Benešov 10:4, Šumperk - Rožnov 7:3.