Do finálového turnaje se kvalifikovaly čtyři nejlepší týmy ze tří turnajů, kterých se letos zúčastnilo rekordních devětadvacet týmů z celé republiky. Kopřivnice sklonila hlavu jen před mužstvem Spei Praha. Na bronzový stupínek vystoupal AHK Kolín, čtvrtí skončili Baroni Nymburk.

S nimi původně hokejisté Siemensu prohráli už v semifinále. V řádném hracím čase skončil zápas 5:1 ve prospěch nymburského celku, a to hlavně z důvodu toho, že tým ze severu Moravy už pět týdnů nestál na ledě. Kopřivnice ale podala protest, protože v dresu soupeře nastoupil i hráč z druhé ligy. „Protože se v minulosti stávalo, že se v týmech objevil hráč, který nastupoval v soutěžích organizovaných hokejovým svazem, vyžádali jsme si ke konfrontaci několik hráčů. A při ní se prokázal neoprávněný start jednoho z hokejistů Nymburka,“ popsal Radim Wanke, který na finálovém turnaji vedl HC Siemens Kopřivnice jako kapitán. Hráčem, který za Barony hrál, byl hokejista Benátek a bývalý hráč Nymburka, Josef Skořepa.

Vedení šampionátu proto zápas kontumovalo ve prospěch Kopřivnice, která tak postoupila do finále. V něm prohrálo mužstvo jen velmi těsně 1:2. „Důležitý byl první gól, který jsme inkasovali. Puk ani nemířil do brány, ale po teči spadl do sítě. Štěstí se přiklonilo k soupeři a i když jsme dokázali jednou skórovat, nedokázali jsme už zápas otočit,“ poukázal Wanke s tím, že vítězný Spei Praha se letos ucházel o postup do druhé hokejové ligy a proto mužstvo těsná porážka nemrzí.

Podle organizátora akce Viktora Lukáše roste v průběhu let nejen počet týmů, ale také jejich kvalita. A také proto je snahou udržet amatérský statut mistrovství. „Zpřísnění pravidel se projevilo již letos, kdy o výsledku jednoho semifinále rozhodl neoprávněný start hráče 2. ligy za tým Baronů Nymburk,“ uvedl organizátor akce Viktor Lukáš. „Pro příští roky podnikáme veškeré kroky k tomu, aby hráči nastupovali na základě akreditace, a tím byl start hráčů z vyšších soutěží v podstatě vyloučen,“ naznačil Lukáš.

HC Siemens Kopřivnice: Filip Strnadel, Michal Kuhn – Lukáš Kudlička, Petr Němec, David Gould, Erik Horváth, Jiří Reček, Milan Donáth – Jaroslav Štěpán, Mirek Charvát, Antonín Jeřábek, Rostislav Wanke, Radim Wanke, Roman Libiger, Vladimír Orság, Ladislav Mička. Trenér Lubomír Wanke, realizační tým: Zbyněk Juřena, Pavel Kahánek.

PAVEL KARBAN
VLADIMÍR MALINOVSKÝ