Loni na mistrovství světa v Rusku ho trenér Alois Hadamczik nechal všechny zápasy ve skupině sedět na tribuně. Přesto chtěl Rostislav Klesla reprezentovat i letos. Hned po svém včerejším návratu ze zámoří, ale oznámil, že do Kanady, kde se letos šampionát koná, nepojede. „Nemůžu hrát. Bolí mne záda,“ omluvil se trenérovi reprezentace Aloisi Hadamczikovi šestadvacetiletý obránce.

Novojičínský rodák se domů vrátil jako jeden z prvních. Z New Yorku do Prahy letěl společně s Alešem Kotalíkem z Buffala. V Mošnově přistál včera ráno těsně po osmé hodině. Rozdával úsměvy, přesto bylo znát, že ho mrzí další absence v začínajících bojích o Stanley Cup.

Columbus opět zůstal před branami play off. To muselo být pro tým zase obrovské zklamání.
Bylo to zklamání, že jsme se tam zase nedostali. Ale sezona zase trochu naznačila, že jdeme dobrou cestou v budování týmu na příští sezonu. Příští rok už play off uděláme.

Columbus je jediný tým v NHL, který se ještě nikdy nedostal do play off. Neláká váz výměna do jiného týmu?
Jsem v Columbusu spokojený a věřím, že náš čas přijde. Manažer má teď dostatek financí nazbyt, a tak doufám, že nakoupí kvalitní hráče, abychom to play off už konečně udělali. Jsem tam fakt spokojený. V týmu je všechno super, až na to, že nevyhráváme tolik, kolik bychom potřebovali. Ale jednou to přijít musí.

Zaznamenal jste osmnáct bodů za šest gólů a dvanáct přihrávek. To je o tři body méně než loni…
Ale i tak to bylo to dobré. Odehrál jsem všechny zápasy. V tabulce pravdy jsem letos poprvé skončil v plusu se sedmi kladnými body. V rámci možností jsem spokojený.

Letos jste zvládl všech dvaaosmdesát zápasů základní části, takže zdraví slouží?
Poslední zápasy jsem odehrál s bolestí zad. Možná je vidět, že se trochu hrbím.

Jste po takové porci utkání unavený?
Ke konci už to bylo fakt náročné. Hodně týmů, včetně nás, bojovalo o play off a zápasy se hrály ve velkém tempu. Jsem rád, že si můžu odpočinout. I když bych to rád vyměnil za možnost bojovat o Stanley Cup.

Na druhé straně můžete bojovat o titul mistra světa na nadcházejícím šampionátu v Kanadě. Jak to vypadá?
Dnes jsem mluvil s manažerem českého týmu Kusým a omluvil jsem se mu. Hrál bych se sebezapřením a to nemá smysl. Chci si vyléčit ty záda, které mě bolí, abych byl stoprocentně připravený na příští rok.

Mrzí vás, že na mistrovství budete chybě?
Samozřejmě, že mě to mrzí, ale zdraví je přednější. Hokej je moje práce a chci Columbusu příští rok konečně pomoct do play off.

Konzultoval jste toto rozhodnutí s klubem, nebo jste se rozhodl sám?
Je to mé rozhodnutí. V Columbusu nemají problém s tím, že někdo reprezentuje. Ale fakt by to nemělo smysl, když nejsem stoprocentně zdravý.

Vaše plány na nejbližší dny?
Budu odpočívat, léčit si záda a věnovat se rodině.

Na inline brusle se v létě postavíte?
Uvidím zda budu zdravý. Jinak bych rád pár zápasů odehrál.