HC Nový Jičín B - HK Krnov 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

Vstup do zápasu měli lepší favorizovaní hosté. Na začátku 6. minuty totiž našel Hudečka od mantinelu najíždějícího Tošenovjana, a ten do odkryté brány otevřel brankový účet zápasu – 0:1. Odpovědět mohli domácí v 11. minutě, individuální akce Martinčíka i Jindřicha Částečky však svůj cíl minuly. V polovině utkání dostal Nový Jičín příležitost zahrát si v početní výhodě, ale paradoxně si největší šanci vypracovalo krnovské duo Michálek – Kostovský, které málem potrestalo špatnou rozehrávku domácích.

Úvod druhé části začal náporem domácích. Nejprve našel Toman Martinčíka, Šlupina však byl na místě, stejně jako při přesné přihrávce Martinčíka na Jindřicha Částečku. Poté převzali iniciativu hosté, ale z branky se radovali domácí. Na konci 24. minuty ujel Kaňovský s Hüblem, prvně jmenovaný čistě složil jediného obránce, a Hübl pak udělal kliku Šlupinovi a do prázdné srovnal – 1:1: Jenže nerozhodný stav nevydržel ani dvě minuty. Na začátku 26. minuty totiž našel Filip zpoza brány volného Hudečku, a ten golfákem mířil k tyči – 1:2. Další zásah si připsali hosté ve 30. minutě, ve vlastním oslabení. To Pavlica ujel domácí obraně a k tyči pojistil vedení hostí – 1:3. Nový Jičín se přesto dokázal znovu dostat do zápasu, a to brankou do šatny. V polovině 40. minuty totiž našel Gilar Aleše Zedníka, ten se dostal až před Šlupinu a chytrou kličkou snížil – 2:3.

Poslední periodu odstartoval samostatný únik hostujícího Hudečky, na Kozáka si však nepřišel. Když hrál v polovině třetiny Krnov přesilovku, zdálo se být hotovo. Kupodivu si ale hosté žádnou šanci nevypracovali, ba dokonce byli sami pod tlakem. Ten se s přibývajícím časem ještě vystupňoval, domácím však ke srovnání vždy chyběl pověstný krůček. Naopak hosté dokázali využít maximum z minima. V první vteřině poslední minuty rozhodl o zápase hostující Pavlica, který využil chyby domácích, našel Michálka, a ten se nemýlil – 2:4.

Jaroslav Trčálek (Nový Jičín): Myslím, že šlo o velmi dobré utkání, ale opět rozhodla obrovská zkušenost Krnova. Dokáží dát ze tří šancí dvě branky. Myslím, že dnes jsme málo stříleli a málo chodili před bránu na dorážky. To si myslím, že bychom mohli ještě zlepšit. Hosté byli na koni hlavně ve druhé části, kdy šli několikrát sami na bránu. Tam nás podržel gólman.

Branky: 24. Hübl (Kaňovský), 36. A. Zedník (Gilar, Orság) – 6. Tošenovjan (Hudečka, Kubík), 26. Hudečka (Filip), 30. Pavlica, 60. Michálek (Pavlica), vyloučení: 2:5, bez využití, v oslabení: 0:1, poměr střel: 29:36, rozhodčí: Rapák – Reček, Rožánek, diváci: 30

Nový Jičín: Kozák – Petružálek, Gajdoš, Hübl, Krotil, Navrátil, Bajer – Glabazňa, Zedník, Kaňovský – Částečka J., Martinčík, Toman – Orság, Hamrozí, Gilar. Trenéři Kamil Glabazňa, Jaroslav Trčálek

Krnov: Šlupina – Matušinský, Tvardek, Rýpar, Marienka, Vavrečka, Kostovský, Michálek, Pavlica, Tichý, Weiss, Holeš, Hudečka, Kubík, Tošenovjan, Filip. Trenér Jiří Žůrek

HC Kopřivnice – HC Studénka 6:5 p. p. (2:1, 1:0, 2:4 – 1:0)

Václav Slabý (Kopřivnice): Z naší strany dobré utkání. Směřovali jsme to již na play-off, kluci plnili pokyny a myslím, že jsme Studénku přehráli. Dostali jsme sice dost branek, ale herně to bylo určitě super.

Miroslav Pokorný st. (Studénka): Remíza byla pro nás dobrá, protože jsme si tím pojistili soupeře pro play-off. Takhle jsme to měli ve svých rukou. Sice jsme prohrávali, ale dokázali jsme vždy srovnat. Škoda jen, že jsme udělali v prodloužení chybu, která nás stála bod. Určitě to bylo pro obě strany dobré utkání.

Branky a nahrávky: 7. Chalupa (Jeřábek), 19. Vaculín (Bílek), 23. Barčák (Vaculín, Hrušovský), 47. D. Hrubý (Starmann), 49. D. Hrubý (Bílek), 62. Chalupa (A. Hrubý) – 2. Merta (Bolf), 42. Merta (Kovář, Orszulik), 47. Merta (David), 51. David (Novák, Merta), 59. Čáň (Bolek), vyloučení: 4:6, využití: 2:1, v oslabení: 0:0, střely na branku: 34:29, buly: 39:33, rozhodčí: Koziol – Janda L., Lazecký, diváci: 207

Kopřivnice: Jahodář – Surovčík, D. Hrubý, Starmann, Hrušovský, Jašek, Bartošák, Bílek, A. Hrubý, Vaculín, Nevrkla, Barčák, Chalupa, Jeřábek. Trenér Václav Slabý

Studénka: Válek (23. Pastorek) – Janečka I, Holanik (od 21. Veselský), Kovář, Novák, Kuchař, Bolek – Křivák, Janečka II, Lindovský – Sochorek, Merta, Bolf (od 21. Orszulik) – Čáň, Pokorný, Urbanec – David. Trenér Miroslav Pokorný st.

Ostatní výsledky 28. kola: HC Bohumín – HC Rožnov pod Radhoštěm 2:5, HC Orlová – TJ Horní Benešov 8:2

Dvojice pro play-off: HC Orlová – HC Bohumín, HK Krnov – HC Nový Jičín B, HC Studénka – HC Kopřivnice, HC Rožnov pod Radhoštěm – TJ Horní Benešov.

Play-off, čtvrtfinále: 7. a 9. února (případný třetí rozhodující duel 11. února), semifinále: 14. a 16. února (případný třetí rozhodující duel 18. února), finále: 22. a 25. února (případný třetí rozhodující duel 29. února)